שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

חוקים להליך גירושין


מיכל ז

מיכל ז

 
 

גירושין הם הליך לא פשוט לבני הזוג. אם יש להם ילדים, גם הם מושפעים מההליך ובניגוד למה שההורים אולי חושבים, הילדים קולטים כל אנרגיה שלילית מסביבם ויודעים יותר ממה שהם צריכים לדעת. בלי קשר לעניין המנטלי והקושי בניתוק פיזי של המשפחה, גירושין הוא הליך לא פשוט בגלל כל הנושאים שצריך להסדיר.

מה צריך להסדיר בעת גירושין?

בהליך גירושין צריכים בני הזוג הסכם גירושין ובו להסדיר את כל העניינים האישיים והכלכליים הנוגעים להם ולילדים שלהם עם תום ההליך. הנושאים שהכי מעניינים את בני הזוג, ואלו שמשפיעים על חיי הילדים שלהם, הם חלוקת רכוש, משמורת ומזונות. הנושאים האלו משפיעים על הילדים מכיוון שהם מעכשיו יחיו באופן קבוע רק עם אחד ההורים והחלק מתוך סך הרכוש שהוא יקבל יחד עם המזונות משפיע על איכות ורמת החיים שלהם.

הסכם גירושין – איך מגיעים להסכמים ופשרות?

כשמכינים הסכם גירושין צריך ללכת לפי חוקים מסוימים, לפחות כשזה מגיע לנושאים שקשורים לילדים. נתחיל עם הרכוש. אם אין ילדים, בני הזוג יכולים להחליט על איזו חלוקה שהם רק רוצים. לפי דיני משפחה בישראל, אם אין מסמך המצהיר אחרת, בני הזוג יתחלקו באופן שווה ברכוש, אך כאמור, הם יכולים להחליט בינם לבין עצמם על חלוקה אחרת. עם זאת, במידה ויש הסכם ממון ואחד הצדדים מנסה להפר את מה שהוחלט בהסכם, הצד השני יכול לפנות למערכת המשפטית כדי שתחייב חלוקה על פי ההסכם.

הנקודה החשובה ביותר היא הילדים, כי החיים השברירים שלהם נתונים להחלטות של ההורים. דיני משפחה מנסים לכוון את ההורים כך שיגיעו להחלטות הנכונות, אם זה בעניין המשמורת או בעניין המזונות. בכל הנוגע למשמורת, אם בני הזוג לא מגיעים להסכמה, החוק אומר שהאימא מקבלת את הילדים אם היא כשירה. כמובן שההורים יכולים להסדיר משמורת משותפת, והיא תאושר כל עוד היא פועלת לטובת הילדים.

דיני משפחה ככללים להכנסת הסכם גירושין

אם כן, דיני משפחה הם החוקים שקובעים לבני הזוג מה לעשות ומה להחליט בעת גירושין כשיש ביניהם מחלוקות, כשאחד הצדדים פוגע בזכויות של האחר או כשמישהו מהם לא עומד בחובות שלו. כדי להבטיח שאיש לא נפגע, כולל הילדים, הסכם גירושין צריך לקבל אישור בבית המשפט, שבו כמובן בוחנים אותו לפי חוקים אלו.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה