שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

חלוקת רכוש בלי בעיה


מיכל ז

מיכל ז

 
 

כאשר לזוג נשוי יש ילדים, הליך גירושין סובב סביבם, מפני שכל אחד מהצדדים רוצה לגדל אותם תחת קורת הגג שלו. המאבק הזה יכול להימשך ארוכות, על אף כי דיני משפחה אומרים כי הילדים יהיו בחזקתה של אימם. אם בני הזוג שכוחי ילדים, חלוקת רכוש היא העניין הבהול ביותר. את כל הזמן שמתבזבז בעת הליך גירושין על נושא החלוקה הזו ניתן להסדיר עוד לפני החתונה, על ידי הסכם ממון שקובע מה יהיה בעת הפרידה.

דיני משפחה קובעים שבני זוג שאין להם מסמך ובו מפורטת חלוקת רכוש לעת פרידה, שעליו שני הצדדים חתמו, יתחלקו ברכוש ביניהם בצורה שווה.

בתוך הסכם ממון מפרטים בני הזוג את אופן חלוקת הרכוש שלהם אם וכאשר הם ייפרדו. את המסמך הם מכינים עם עורך דין שמתמחה בהכנת מסמכים מסוג זה ושניהם צריכים לחתום עליו. במסמך קובעים בני הזוג מה מתוך סך כל הרכוש הוא אישי, ואם ייפרדו הוא יישאר אצל כל אחד מהם, ואיזה חלק מהרכוש הוא רכוש משותף, ויחולק ביניהם באופן שווה אם ייפרדו.

הסכם ממון הוא הסכם שנפוץ בייחוד בקרב בני זוג בעלי פערים כלכליים. כאשר יש פער כלכלי גדול בין השניים, הצד בעל הממון מעוניין להגן על הרכוש שלו אשר צבר במהלך חיי הרווקות שלו. על פי דיני משפחה, אם אין הסכם, הרכוש של בני הזוג צריך להתחלק באופן שווה בין השניים. על כן מומלץ, בעיקר במקרים של פער אקונומי, לעשות את ההסכם.

ידוע שברוב המקרים חלוקת רכוש מניבה סכסוכים רבים אשר הופכים כל הליך גירושין לנטל גדול ומתיש. על כן, הסכם ממון עוזר להפחית נזקים שעלולים להיווצר בגלל הגירושין.

חשוב לזכור מספר נקודות חשובות:

הכנת ההסכם דורשת ידע בתחום דיני משפחה ולא כל עורך דין יכול לעזור בהכנת ההסכם. יש להיעזר בשירותיו של עורך דין שיש לו ניסיון בהכנת הסכמים כאלו.

בכל עת יכולים בני הזוג לשנות סעיף או את כל הסעיפים בהסכם, ולאחר השינויים לחתום שוב על ההסכם.

ההסכם הוא הסכם משפטי ככל הסכם אחר, לכן חשוב לאשר אותו בבית משפט כדי לתת לו תוקף.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה