שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2478
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

חלוקת רכוש על פי דיני משפחה


אלעד שניר
 
 
הנושא של חלוקת רכוש נידון במסגרת דיני משפחה על פי המצב המשפטי בו נמצאים בני הזוג. בכל הנוגע אל בני זוג שנישאו לאחר חקיקת חוק יחסי ממון בין בני זוג, ולא עשו ביניהם הסכם ממון, יש צורך לערוך עבורם עם תום הליך הגירושין איזון משאבים. האיזון מתבצע לכל אחד מהם בנפרד והוא תקף לגבי כל המשאבים שנצברו במהלך הנישואין. באיזון המשאבים לא נכלל רכוש שהיה לכל אחד מבני הזוג לפני הנישואין, או רכוש שאחד מבני הזוג קיבל במהלך הנישואין במתנה או בירושה.
 
בכל הנוגע אל בני זוג שנישאו לפני חקיקת חוק יחסי ממון בין בני זוג המצב שונה. על בני זוג אלו חלה חזקת שיתוף: הלכה משפטית אשר הייתה נהוגה בפסיקת בתי המשפט בישראל במשפטי גירושין עד שנת 1973. חזקת השיתוף נועדה להסדיר את אופן חלוקת הרכוש בין בני זוג בעת גירושין. החזקה חלה על הרכוש וגם על החובות שנצברו במהלך הנישואין. למעשה, הרכוש של בני הזוג נחשב משותף גם אם הוא רשום על שם אחד הצדדים שרוצה להתגרש בלבד. פירוק השיתוף ברכוש המשותף אינו מותנה בגירושין. נכסים משפחתיים נכללים במסגרת הרכוש המשותף, בעוד לגבי נכסים עסקיים נדרשת הוכחת כוונה לכלול אותם בפנים. הנכסים המשפחתיים השכיחים הם דירה, מכונית, מיטלטלין, כספים בבנקים וחסכונות.
 
חשיבות עורך הדין
 
חלוקת רכוש על פי דיני משפחה היא נושא עדין המחייב נוכחות עורך דין. המקצועיות של עורך הדין באה לידי ביטוי קודם כל בזיהוי המצב המשפטי הרלוונטי עבור בני הזוג. על אף שעברו הרבה שנים מאז חקיקת חוק יחסי ממון בין בני זוג, הרבה אזרחים עדיין לא מודעים למשמעותו. עו"ד ליטל יעקובוביץ תמיד תבהיר לבני הזוג מה אומר החוק וכיצד יש עליהם לנהוג.
 
בני זוג הנמצאים במערכות יחסים ארוכות צריכים לדעת מה משמעות הגירושין ודיני משפחה לגבי הרכוש המשותף שלהם. יתרה על כך, גם בני זוג צעירים שהתחתנו בשנים האחרונות חייבים להבין את ההבדל בין דיני משפחה תחת הסכם ממון לבין דיני משפחה כלליים. עורך דין הוא הגורם הנכון להתייעץ איתו ועדיף מוקדם ככל האפשר. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה