שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

ידועים בציבור – מה מגיע לכם?


מיכל ז

מיכל ז

 
 

זוגות רבים שהיו מאוהבים והתחתנו מגלים רק אחר כך שזו לא הייתה הבחירה הנכונה. ניתן לראות שבתקופה המודרנית שאנו נמצאים בה גירושים הפך להיות מובן מאליו וככל שחולפות השנים אחוזי הגירושים בארץ ובעולם עולה. בגלל העלייה הדרסטית במספר הזוגות שעוברים הליך גירושים כדי לסיים את היחסים ביניהם, זוגות אחרים מעדיפים לא להתחתן אך לחיות יחד כמו משפחה. זוגות אלו יכולים לקבל מעמד מיוחד שנקרא ידועים בציבור במידה והם מוכיחים בבית המשפט שהם חיים כמו כל משפחה אחרת והם מנהלים משק בית משותף.

כאשר זוג פותח בהליך גירושים עליו להכין הסכם גירושין ובו לפרט לגבי הסדרים מסוימים. בין היתר, הזוגות צריכים להסדיר חלוקת רכוש ואם יש לזוגות ילדים צריך להסדיר משמורת, הסדרי ראיה ומזונות. דיני משפחה נוגעים לעניינים אלו. במידה וצריך להסדיר משמורת וההורים לא מצליחים להגיע לפשרה לבדם הם יכולים לפנות לבית המשפט שם יפסקו לפי דיני משפחה ויחליטו מי מהם יקבל משמורת.

יש חוקים רבים שנועדו להגן על האימא ואחד מהם הוא משמורת אוטומטית לאימא, מלבד מקרים בהם נמצא כי היא לא כשירה ואז האבא מקבל משמורת על הילדים. נתינת המשמורת האוטומטית לאימא כה חשובה בגלל המעמד המשמעותי שיש לאימא בחיי הילדים שלה ולכן היא זו שמקבלת יתרון על פני האבא.

אחרי שקבעו מי מבין ההורים מקבל משמורת על הילדים צריך להחליט מה יהיה סכום המזונות שישלם ההורה השני לזה שקיבל את הילדים אליו.

על אף שהם אינם נשואים, ידועים בציבור והילדים שלהם זכאים לזכויות זהות של מזונות ילדים, משמורת וכדומה. כל עוד הם קיבלו מעמד של ידועים בציבור וכעת הם משפחה לכל דבר, במידה והם נפרדים גורלם של הילדים שלהם זהה לגורלם של הילדים שנולדו במסגרת הנישואין. על כן, גם בקרב ידועים בציבור האימא תקבל את הילדים אליה והאב ישלם מזונות.

לא משנה אם הזוג נשוי או ידוע בציבור סכום המזונות לא תלוי בהכנסה של ההורה הלא משמורן. בנוסף, בשני המקרים האימא מקבלת משמורת רק אם היא כשירה. למעשה, מלבד הבחינה ההלכתית, אין הבדל בין שני המקרים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה