שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

לדאוג לטוב ביותר עבורו


אלעד שניר
 
 

גירושין הם עניין מורכב המחייב שיתוף פעולה, בייחוד כאשר ישנם ילדים בתמונה. תחילת התהליך מוצא את שני בני הזוג במצב בעייתי, שבגינו הם החליטו לעשות את הצעד ולחיות בנפרד. אם מדובר על מצב בו אין ילדים במשפחה, העניין הוא פשוט יותר ומצריך בעיקר חלוקת רכוש, במידה וזה נצבר במהלך חיי הנישואין. אבל ילדים הופכים את כל ההליך למורכב יותר, המחייב טיפול ברגישות יתרה.

היו קשובים לצרכי הילד

זה איננו סוד שילדים צריכים לגדול בסביבה אוהבת ותומכת, החל מהיום בו הגיע לעולם. זה הרי טבעי שילד יגדל במשפחה עם שני הורים, אשר ישתפו פעולה בהליך גידולו. בעולמנו ישנם לא מעט מקרים שבהם זוג ההורים פשוט אינם מסתדרים. המצב מחריף עוד יותר כאשר נכנסים הילדים לחיים. על מנת למנוע מצב, בו ישנה פגיעה ניכרת באוצר המשותף שלכם, ליטל יעקובוביץ מדגישה כי ישנו הצורך לדאוג כי הילדים יזכו לקבל ערכים משני ההורים. הערכים הללו חיוניים להתפתחות האישית של הילדים, והם מהווים צורך בסיסי עבורם.

להקל ככל שניתן

גירושין הם ההסכמה של זוג לחיות בנפרד. בדרך כלל מלווה התהליך בדיונים בבית הדין הרבני,  וישנם מקרים רבים שמערבים בית דין לענייני משפחה. כיום, ניתן להפריד כוחות גם מסיבה של מיצוי הקשר והגעה למסקנה כי הנישואין כשלו. לכן, זוגות רבים בישראל בוחרים לסיים את דרכם המשותפת, במידה ואינם מסתדרים. למרות ההקלה בדבר חוקיות העניין, ההליך איננו פשוט, אך הוא הכרחי להמשך אורך חיים תקין. זוגות שאינם מסתדרים נוהגים לריב יותר בבית, דבר שאינו מוסיף נחת לילדים שחיים בו. ההסכמה להיכנס להליכי גירושין, צריכה להיעשות ברגישות יתרה. זאת, בכדי למנוע פגיעה בנכס המשותף החשוב לשני הצדדים, הילדים. על מנת לייצר פן חיובי מהתהליך, חשוב לשדר כי הפסקת הזוגיות תעזור לילד לייצר מסגרת, שתהיה הרבה יותר טובה עבורו. אם כל זוג אשר מעוניין לפרק את החבילה המשותפת, יכניס בשקלול המהלכים קודם כל את טובתו של הילד, התוצאה תהיה הרבה יותר מועילה.

נזר הבריאה שלכם

כמו שהנישואין יכולים להיות שלווים וטובים, כך צריך גם לשאוף שהגירושין יהיו. לעיתים לא רחוקות, אנו עדים למקרים בהם הזוגיות מתפוצצת ושני בני הזוג נכנסים למאבקי כוחות מתמשכים. חשוב מאוד למזער מקרים אלו, גם אם אתם לא מסוגלים לייצר תקשורת עם בן או בת הזוג שלכם. הסיבה העיקרית היא קודם כל ההרגשה הפנימית. ליטל יעקובוביץ טוענת כי לסיים קשר בצורה מכובדת זה הרבה יותר נעים ומונע מתחים מיותרים. סיבה נוספת היא הילדים שלכם, שאינם צריכים לסבול מפירוק הזוגיות. ילדים, בעיקר בעודם קטנים, נוהגים לבסס את ההתנהגות שלהם על סמך מה שהם רואים מהסביבה. התנהגות מתוחה מצד שני ההורים והחלפת האשמות הדדיות אל מול הילדים, אינה בריאה להם וכדאי ששני ההורים יתחשבו בכך. יש להיזהר ממדרון חלקלק בו מתייחסים לילדים כחפץ, שניתן לשנע ממקום למקום. אחרי הכול, מדובר בנזר הבריאה שלכם ובנפש רגישה מאוד. בעוד ההורים יזכו ללכת לדרך חדשה וטובה יותר עבורם, הילדים זקוקים לסיוע ולמקום קבע אצל אחד ההורים.

זכות המשמורת על הילדים חייבת להיות מוגנת בהסכם, עליו מחליטים בני הזוג, לעיתים בהתערבות של בית המשפט. מטרתו של ההסכם הנו להגדיר עבור כל צד, היכן נמצא הילד בזמן נתון. בדרך כלל, הנטייה היא לאפשר לאם לקבל משמורת על גידול הילדים, במיוחד בגיל רך, והאב זוכה לזמנים קצובים עימם. מקום מגורים קבוע הוא חובה בעבור ילד, הזקוק ליציבות, פיתוח אישי וחברתי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה