שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

למה צריך עורך דין להסכם ממון


Bhs group
 
 

הסכם ממון שנערך אצל עורך דין מעוגן במסמך חוזי תקף ומחייב. כאשר זוג מתגרש הסכם הממון עשוי למנוע התגלעות מחלוקות והחרפתם לסכסוך. בשל רגישות הנושא – הסדרתו מבעוד מועד, באופן שיש בו כדי לרצות את שני הצדדים, עשוי לאפשר המשך קיום מערכת יחסים תקינה שחשובה במיוחד כאשר לזוג יש ילדים.

הסכם ממון מאפשר להסדיר את חלוקת הרכוש שלא על פי המתחייב בחוק. היא מאפשרת מתן מענה מיטבי לצרכיו של כל אחד מהם וכל זאת במסגרת מוסדרת ומעוגנת בחוזה.

הסכם ממון חשוב גם לזוגות שאינם נישאים מבחירה אבל מקיימים משק בית משותף. ההסכם מאפשר לכל אחד מהם לשמור על מידה רצויה של עצמאות כלכלית ובכך הוא מפחית, מצמצם ואולי אף מונע כליל את תלותו של מי מהם בזולתו.

הסכם ממון שנערך אצל עורך דין הוא בעל תוקף משפטי, מאחר שהוא מחייב אישור בית משפט או אישור של בית דין רבני. כמו כל חוזה שנחתם בין שני אנשים, חתימתו של כל אחד מהם מחייבת. ההסכם המגדיר מתווה ברור של חלוקת נכסים מנטרל מוקש פוטנציאלי הטמון לרגלי זוגות שמתגרשים בריב ובמדון.

שלי - שלי, שלך - שלך

הסכם ממון מביא לידי ביטוי את ההבחנה הברורה בין נכסים שצב הזוג לפני חתימתו לבין נכסים העתידים, אולי, להיצבר לאחר החתימה עליו. 

חשיבות מיוחדת, לא אחת מכרעת, עשויה  להיות להסכם ממון בין בני זוג הידועים בציבור. לבד מהסדרתו את הסכם את אופן  חלוקת הרכוש אם וכאשר ייפרדו יש בעצם החתימה עליו משום צעד חשוב להיכרותם כזוג רשמי על ידי מוסדות המדינה.

הסכם ממון מהווה צעד חשוב להסדרת יחסים בעת פרידת בני הזוג. על חשיבותו ניתן ללמוד - באופן פרדוכסלי- דווקא במקרים שבהם העדרו מעורר מחלוקות ולא אחת גורם סכסוך חריף ומר.

הסכם ממון הוא הביטוי לצדק חלוקתי. לאחר חתימתו אף לא אחד משני בני הזוג יכול לטעון לקיפוח. בחתימתו הוא מאשר את הסכמתו לאמור בו.

חרף חשיבותו של הסכם ממון חשוב לדעת: הוא אינו מהווה תחליף לצוואה. אין בו כדי להסדיר את אופן חלוקת הרכוש כאשר מי מהחתומים עליו נפטר, (אגב, עורך דין צוואות יכול גם לטפל בדרך כלל בהסכמי ממון

בשורה התחתונה: על מנת לקבל מידע מפורט על אודות מהותו של הסכם ממון ותשובה לכל שאלה שקשורה בו אתם מוזמנים לפנות אל עורך דין המתמצה ובקיא בנושא ואשר חתום על הסכמי ממון של זוגות רבים. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה