שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

מזונות ילדים ומשמורת על פי דיני משפחה


מיכל ז

מיכל ז

 
 

כל זוג חווה קושי כאשר הוא פותח בהליך גירושין, לא משנה אם הוא נעשה מתוך החלטה הדדית או לא. הליך גירושין כרוך בהכנת הסכם גירושין ובו בני הזוג צריכים לפרט על כמה נושאים הנוגעים להם, כמו חלוקת רכוש, ואם יש להם ילדים הם צריכים לפרט על נושאים שקשורים להם, ביניהם מזונות ילדים ומשמורת. בכל עת שבני הזוג לא יכולים להגיע לפשרה לבד הם יכולים להיעזר בבית המשפט שיסדיר את העניינים לפי דיני משפחה בעבור הזוג.

דיני משפחה הם אוסף חוקים הכוללים חובות וזכויות של אנשים בהתאם למצבם האישי, ובאשר למשפחות החוקים נוגעים לכל אותם נושאים שצריך להסדיר בעת הליך גירושין.

לפי דיני משפחה אם זוג שיש לו ילדים מתגרש צריך להחליט מי מבין ההורים יקבל משמורת עליהם. במידה והילדים הם בני 6 או פחות, האימא מקבלת משמורת עליהם, אלא אם כן היא אינה כשירה לגדל אותם, ובמקרה זה האבא יקבל חזקה עליהם.

ישנה אפשרות לתת משמורת משותפת ומלאה לשני ההורים, ובאופן זה שניהם מתראים עם הילדים באופן שווה ונוטלים חלק שווה בגידול שלהם. כמו תמיד, יש יתרונות וחסרונות לסוג משמורת זה. גם אם כל אחד מהם לא מקופח במידת הקרבה לילד, לילד לא תהיה יציבות שהוא זקוק לה, זו הסיבה שמעדיפים לתת משמורת רק לאחד ההורים.

הורה שלא קיבל משמורת זכאי להסדרי ראיה, שהם מפגשים קבועים עם הילדים בהתאם למה שהחליטו יחד ההורים. כל עוד ההורה הלא משמורן אינו מהווה סכנה בעבור הילדים חשוב לתת לו את האפשרות להתראות איתם לעיתים תכופות כדי שיוכל להמשיך להיות דמות מרכזית בחייהם למרות הגירושין.

דיני משפחה כוללים חוקים שמגנים על הילדים, ביניהם חובת ההורה שאינו משמורן לשלם מזונות ילדים בכל חודש. תשלום מזונות ילדים נועד לכסות את ההוצאות של ההורה המשמורן על הצרכים הבסיסיים והמיוחדים של הילדים. סכום המזונות נקבע לפי הסכום שנדרש לכלכלת הילדים, אך אין לשלם מתחת לסכום הנקוב בחוק.

סכום מזונות ילדים לא תלוי בהכנסות של ההורה שאינו משמורן. בנוסף, התשלום הוא חובה ואם הורה לא משלם אותם הוא נחשב כמבצע עבירה. במקרה כזה הוא עלול להישלח למאסר. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה