שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

עורך דין משפחה


אופיר

ofir

 
 

 

עורך דין משפחה

 

תחום דיני המשפחה מסדיר בתוכו את כל הזכויות והחובות של אדם מתוקף מעמדו כבן משפחה, והם כוללים תחומי פסיקה רבים, כגון נישואין וגירושין, צוואות, אפוטרופסות, צווי הגנה ועוד.  חלק מהתחומים נדונים בבית הדין הרבני, כגון- נישואין וגירושין המצויים בסמכותו הייחודית, בעוד שחלק אחר יבוא לדין בבית משפט אזרחי- בית משפט לענייני משפחה, לרבות ירושות וצוואות, חלוקת נכסים, משמורת ילדים, מזונות ועוד כיו"ב. כל הליך משפטי דורש היכרות עם עולם המשפט, התקדימים, החוקים והכללים על-מנת שתוכלו להבטיח לעצמכם הגנה מרבית על זכויותיכם בעת המשבר המשפחתי. לשם כך נולד הצורך בעורך דין משפחה, אשר בעל ניסיון ומקצועיות במיוחד בתחום משפטי מורכב זה. עורך דין משפחה יכול לעזור לכם במהלך תהליך נישואין, חתימת הסכמי ממון, קבלת תוקף של ידועים בציבור ועוד.

 

מהו צו הגנה וכיצד עורך דין משפחה יכול לסייע לקבל אותו?

צו הגנה נועד כדי להגן על נפגעי אלימות בתוך המשפחה. עורך דין משפחה יכול, למשל, לסייע לאישה מוכה להשיג צו הגנה משפטי מפני הבעל המכה. לרוב, צו ההגנה ניתן על-מנת להרחיק בן משפחה אשר מתגורר עם משפחתו ומהווה סכנה פיזית לבני משפחתו או לאחד מהם.

 

באילו מקרים עורך דין משפחה יכול להגיש בקשה לצו הגנה?

עורך דין משפחה יכול להגיש צו הגנה במידה והתרחש אחד מהמקרים הבאים: אם במידה ובסמוך להגשת הבקשה נהג בן המשפחה באלימות בבן/בת משפחתו או שביצע בו/ה עבירת מין,  או אם במידה והתנהגותו מספקת תימוכין להנחה, כי הוא עלול בעתיד לנהוג באלימות או לבצע עבירות מין בבן/בת משפחתו, או אם הוא התעלל בבן/בת משפחתו התעללות נפשית מתמשכת, או התנהג באופן שלא מאפשר לקורבן להמשיך לתפקד באופן סביר בחייו היומיומיים. במידה ויינתן צו הגנה, בן/בת המשפחה האלימ/ה יורחק לתקופה של 7 ימים. לאחר מכן יתקיים דיון במעמד שני הצדדים אשר יכריע בבקשה ובנסיבות מסוימות יוארך תוקפו של הצו לתקופה נוספת.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה