שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

תהליך הגירושין בישראל


danielaei
 
 

 

תהליך גירושין עלול להיות תהליך שישפיע על כל תחומי החיים שלכם ועל עתידכם. תהליך זה טומן בתוכו שלבים רבים, במסגרתו עליכם להכריע לגבי משמורת הילדים, חלוקת הרכוש והממון, דמי מזונות ועוד. לכן, לאחר קבלת תביעת גירושין, רצוי להתייעץ עם עורך דין על מנת לתכנן ולבחון את התהליך, במיוחד אם מערכת היחסים סבוכה.

סטטיסטיקה
אחוזי הגירושין בישראל כיום עומדים על כמעט 30%, כלומר כל אדם שלישי מבין עשרה צפוי להתגרש. מגמת הגירושין הולכת ומחריפה מאז שנות השבעים. מדי שנה נפתחים בבית הדין הרבני למעלה מעשרת אלפים תיקי גט, ובנוסף נפתחים גם תיקי אישורי הסכם גירושין, תיקי מזונות, תיקי חלוקות רכוש, תיקי שלום בית, תיקי הסכמי ממון והרשימה עוד ארוכה.

ביצוע התהליך
זוגות רבים מתגרשים בבתי הדין, אך הליך הגירושין מתבצע גם בהליך התרת נישואין, במידה ובני הזוג מעורבים. אבל, לשם התחלת ביצוע התהליך רצוי לקבוע פגישה אצל עורך דין לענייני משפחה, על מנת להבין את משמעותו. שיחה זו תעזור לכם להחליט האם בכלל כדאי לפנות לכיוון זה, או אולי לנסות להגיע להסדר ששניכם תוכלו להסכים עליו ולעמוד בו.

עורך הדין יכול לעזור לכם להבין למשל אילו מסמכים עליכם לאסוף, כיצד לנהוג לאחר שקיבל בן / בת הזוג את תביעת הגירושין, האם עליכם לפנות לבית דין רבני או לבית משפט לענייני משפחה ועוד. לעיתים, בעקבות שיחה זו, תוכלו להגיע להסכם טוב יותר מזה שהייתם מקבלים לו הייתם פונים לגישור.

חשוב שלפני השיחה תנסו ולשים את הרגשות שלכם בצד. שבו עם עצמכם ונסו להרהר בשאלות כמו: מדוע אתם רוצים להתגרש ומה אתם רוצים לקבל בעקבות התהליך.

אם בכל זאת אחד הצדדים לא מעוניין להגיע להסכמה בגישור, חשוב שלא תחסכו את הכסף על עורך דין לענייני משפחה ושלא תופיעו  בייצוג עצמי. עורכי דין לענייני משפחה ידאגו לאינטרסים שלכם בצורה הטובה ביותר. אם אינכם מסוגלים להתמקח במשא ומתן, עורך דין בעל ניסיון יהיה מסוגל להגיע לתוצאות מצוינות עבורכם.

חשוב שתתעדו בכתב תביעת הגירושין את הרקע לתביעה, שתצרפו את הטפסים המתאימים ושתסבירו את הדרישות שלכם. את התביעה יש להגיש למזכירות בית משפט לענייני משפחה  או למזכירות בית הדין הרבני. כמו כן עליכם לשלם אגרה מסוימת.

כתב הגנה יש להגיש תוך 15 יום מקבלת תביעת המזונות, ובתביעות אחרות תוך 30 יום. בכתב הגנה יש לצרך מסמכים היכולים להסביר לבית המשפט את גרסתך. לאחר קבלת כתב ההגנה, בית הדין יקבע מועד לדיון ראשון. יתכנו מספר דיונים עד להכרעה הסופית.

גירושין בהסכמה
החלטתם בסופו של דבר להתגרש בהסכמה? מצוין! כל שעליכם לעשות הוא לחתום על הסכם גירושין מסודר אשר ברור לשניכם. הסכם כזה יעזור לכם למנוע מריבות וחיכוכים. ניסוח ההסכם חשוב מאוד, כיוון שכך תוכלו להימנע מהוצאות מיותרות ומעוגמת נפש כתוצאה מהליכים משפטיים נוספים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה