שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני משפחה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני משפחה
 

תחומי סיוע בגישור משפחתי


אלעד שניר
 
 
בעזרת גישור ניתן לפתור סכסוכים וליישב מחלוקות השייכות אל הענף המשפטי של דיני משפחה. הגישור החל בתור גישה אלטרנטיבית לבוררות והתנהלות מול בתי המשפט, אך עם השנים צבר תאוצה והפך לדרך לגיטימית בה נעזרת גם המדינה לצורך הקלת העומס על השופטים. תיקים מופנים על ידי בית המשפט להליך גישור עוד בטרם דנו בהם, ומערכת בתי המשפט נותנת תוקף חוקי להסכמי גירושין שנעשו באמצעות מגשר ובאו לדיון בבית משפט לענייני משפחה. כתוצאה מכך, הסכם גישור הוא כיום הסדר בעל תוקף בבית המשפט.
 
גישור משפחתי הוא אחד מתתי-התחומים המוכרים ביותר של הגישור. הסיבה להצלחת הגישור המשפחתי היא הרגישות המלווה ניהול סכסוכים בתוך המשפחה, בעיקר בדיני משפחה מורכבים כגון פרידה בין בני זוג כשצד רוצה להתגרש, גירושין, הסדרי ראייה, חלוקת רכוש וכדומה. הגישור יכול לסייע גם בהשגת הסכם על נושאים פיננסיים, המהווים בעצמם מכשול עקב העירוב בין עסקים למשפחה. מעבר לכך, גישור משפחתי עוזר בהשגת הסכם ממון בין בני זוג או בני משפחה. הגישור מתבצע מחוץ לכתלי בית המשפט ומבטיח את הנכונות של שני הצדדים להגיע להסכם. המגשר אינו יכול לכפות הסכמה והצדדים נדרשים להכיר באינטרס המשותף שלהם.
 
סכסוכים משפחתיים, שיפור יחסים וגירושין
 
גישור משפחתי ידוע בתור תחום המסייע לענייני צוואה וירושה, או לסכסוכים משפחתיים על רקע של רכוש. הגישור מונע את עוגמת הנפש המלווה תביעות בדיני משפחה מול שופט או בהתערבות של גורמים חיצוניים. תפקידו של המגשר,  לדברי לילך נחמיה (מגשרת) הוא ליצור שיח בין בני המשפחה, לעדן את נושא המשנה העולים במהלך התהליך ובעיקר לתרגם את הפתרון להסכם סופי שיישמר לטווח הרחוק.
 
יש הרבה זוגות הבוחרים לפנות לגישור משפחתי על מנת לבחון דרך לשיפור יחסים. חשוב להבחין בין גישור כזה לבין גישור במקרים של גירושין, כאשר בגישור משפחתי המטרה היא לערב איש מקצוע ולהגיע להסכמה לגבי נקודות אישיות הנמצאות במחלוקת. עם זאת, אי אפשר לדבר על תחומי סיוע בגישור משפחתי מבלי להזכיר מקרי גירושין. גישור בגירושין הוא הדרך המומלצת לסיים נישואין עם מינימום של פגיעה בילדים ובמשפחה. 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה