שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

דיני עבודה לנשים בהריון


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

נשים רבות דואגות לפשר עתידן הכלכלי וכן, תוהות מה יהיה על מקום עבודתן וחוששות להודיע למעסיק שלהן על היותן בהריון. החשש נובע מהעובדה שבתקופת ההריון ישנם אילוצים רבים, כגון בדיקות דם ובדיקות אולטראסאונד וכדומה, ושאר הליכים, מצריכים היעדרויות תכופות ממקום העבודה, שלא נומר היעדרות ממושכת מן העבודה, לעתים בשל שמירת הריון או סיבוכים כאלו ואחרים, עוד בחודשים ההתחלתיים של הריונה של העובדת, וכלה בתקופה שלאחר הלידה, הקרויה גם "חופשת לידה" על פי דיני עבודה ובמקרים קיצוניים, ישנן נשים שלא יכולות להרשות לעצמן לחזור למשרה בהן עסקו בטרם ההריון או הלידה, ומכאן חששן מפני הודעת פיטורין הולך וגובר.

יש לציין כי מדינת ישראל, כמדינה מתוקנת ושומרת חוק ופרו- שמירת זכויות העובד ככלל, גיבשה חוקי עבודה באופן קונקרטי על מנת להגן בפני פיטורין על ידי מעסיקיו, מסיבה הגובלת באי שוויון זכויות הפרט, או על רקע עדתי, מיני וכיוצא בזה. כך גם בכל הנוגע לשמירת זכויותיה של אישה בתקופת הריונה, וכן בתקופה המצריכה זמן הסתגלות וטיפול ברך הנולד, ואפילו במקרה של אישה המטופלת  בטיפולי פוריות, ומבקשת להרות.

ניכר כי דיני עבודה חיוניים להגנתה של אישה במצב רגיש מעין זה, אם כי מעסיקים רבים מנצלים את חוסר הידע המקצועי של העובדות בשירותיהם, ובהיעדר מידע שכזה, חוזרות לעבוד בטרם תקופת החופשה בתשלום מסתיימת, או נמנעות מבקשת חופשה לצורך סידורים, ויש שאפילו מסתירות את עובדת היותן הרות.

לשם כך, חשוב שכל אישה עובדת, בין אם מתעתדת להרות בזמן הקרוב, ובין אם כבר החלה את התקופה המאושרת בחיה, תדע ותתמצא בכל זכויותיה במקום העבודה, לרבות קבלת פיצויי פיטורין גם אם לא פוטרה באופן יזום על ידי מעסיקה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה