שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

דיני עבודה לנשים הרות


magzi

מגזי אוהבת לכתוב להנאתה  ולהדפיס ב מדפסת   ב מהירות מופרזת  .

בוגרת אתר הכרויות  אחד או שניים בחיים ואחת שעשתה דיאטה יותר מפעם אחת בחצי שנה. 

אוהבת לבלות ב שכרות מלווה בצחוק וחובבת משחקי חשיבה ו בניית אתרים ברגעים קשים ולכתוב מאמרים בחרוזים

 
 

 

הריון הוא שלב משמח ומרגש מאוד בחיי כל משפחה ואישה, בעוד נשים הרות לומדות את גופן והתפתחות העובר שבתוכן, רצוי שתדענה גם את זכויותיהן בכל הנוגע לדיני עבודה, שכן, הרבה נשים הרות ממשיכות לעבוד אף שייתכנו קשיים וסידורים הדרושים להן, ולא תמיד קיימת הבנה מצד המעסיקים, ולכן רצוי שכל אישה הרה תבין מה מגיע לה בעת תקופת ההסתגלות למצב החדש, כמו גם אחרי הלידה המיועדת.

פסקי הדין וכן, דיני עבודה ככלל, נועדו, אם כן, לצורך אספקת הגנה מרבית על העובדים במצבים שונים, לרבות מקרים של נשים הרות.

דאגתם של מחוקקי דיני העבודה ברורה בוודאי, היות ונשים הרות מבקשות לפרנס את עצמן ואת הוולד הרך, לכשייולד, ולכן יש להבטיח שזכויותיהן תשמרנה על אחת כמה וכמה. היעדרות נשים הרות לטובת בדיקות העובר במהלך תקופה רגישה זו, וכן, ביקורים בבתי החולים, עשויים לפגוע בעבודתן של הנשים בתקופה זו ובמקרים קיצוניים לאיום מצד המעסיק ב פיטורין או פגיעה עתידית בשכר. משום כך חוקק בראש ובראשונה בדיני העבודה כי אין לפטר אישה המועסקת בתקופת הריונה, כמו כן, מצאו לנכון לאפשר ימי חופשה נצברים לצורך בדיקות ולאפשר עבודה בקצב מתון ושליו יחסית, בהתחשב בנסיבות אלו. למותר לציין כי על נשים הרות חל איסור עבודה בשעות מעבר לשעות הנוכחות הרגילות (דהיינו שעות נוספות), או עבודה במשמרת לילה החל מהחודש החמישי להריונה.

זאת ועוד, דיני העבודה מסייגים תנאים מיוחדים עבור אישה שעברה הפלה, והקלות לטובת הגנה רפואית, במקרים של עבודה פיזית. מעבר לכך, מתוקף דיני עבודה לנשים הרות חוקק כי גם במידה והעובדת טרם עדכנה את מעסיקיה על הריונה, הינה זכאית לאותן זכויות, בדומה למי שהצהירה על עובדת הריונה במקום העבודה.

דיני העבודה מבקשים לתת מענה לדרישותיהן של נשים הרות וגם לאחר הלידה הצפויה, מעבר לאמור, אמהות המבקשות לעזוב את מקום העבודה כעבור 9 חודשים מעת הלידה, לטובת גידול ילדן, זכאיות לקבל פיצויים ולמרות התפטרותן היזומה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 4 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה