שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

היעדרות ממושכת ממקום העבודה


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

ימי החורף הקשים מביאים עימם מחלות רבות, שפעות למיניהן, חיסונים על כל צורותיהם ולפיכך המוני הורים נאלצים להישאר עם ילדיהם החולים בבית, או לתזז בין רופאים,במקרים חריגים הטיפול אפילו כרוך באשפוז, וכתוצאה מכך, להיעדר תכופות ממקום עבודתם. מה קורה במידה והמעסיק אינו מתחשב בהורה המועסק אצלו ומאיים בהודעת פיטורין בשל ההיעדרות המרובה, והאם יש סיבה לקבלת פיצויים בגין כך, כל זאת ועוד יועלה במאמר זה.

ככלל, לזכויותיו של העובד ולצורך הגנה על מחייתם של שכירים ועובדים בישראל הוקמו ונחקקו דיני עבודה המאגדים את כל ההתייחסויות ליחסי עובד- מעביד- מקום העבודה, לרווחתם של עובדים גם במצבים רגישים מעין אלו ואחרים. זאת ועוד, ידוע כי פיצויי פיטורין מותנים בכמה סיבות, כדלקמן:

ראשית, באם מדובר בעובד המועסק באופן רציף למעלה מ12 חודשים באותו מקום, או על ידי אותו מעסיק, שנית, לצורך קבלת פיצויים כחוק, משמע הדבר כי העובד פוטר על ידי המעסיק, ולא יזם את ההתפטרות מרצונו, אלא אם צוין אחרת בחוזה העבודה שנחתם עם תחילת העסקתו במקום.  מכאן יוצא, כי רק במידה והמעסיק בחר לפטר עובד או עובדת, מסיבת היעדרות ממושכת ממקום העבודה, יהא זכאי המפוטר לקבל פיצויים בגין פיטורין. בית המשפט לדיני עבודה עוסק רבות בדיונים בהם לא הייתה הכרעה לגבי סיבת הפיטורין והגורם המפטר/ המתפטר. על פי ההכרעה האמורה, יוחלט אם יש מקום לתשלום פיצויים לעובד, וכן כי מדובר בפיטורין ללא התראה מוקדמת, שמשמעותה פיטורין שלא כדין. ואולם, במקרים מסוימים קובע בית הדין לדיני עבודה כי לא מדובר בפיטורין, כי אם בהתפטרות ואפילו בעבירה משמעתית, כל מקרה נבחן לגופו. כמובן כי באם יימצא שמדובר במחדל של העובד, או בניסיון למעול באמונו של המעסיק, יוכרע הדין לטובת המעסיק, ואזי שאין לעובד זכאות לקבל פיצויים, שהרי לא מדובר בסיבת פיטורין, וחמור בכך, בהפרת חוזה, אפילו לא בכתב, בין עובד למעבידו.

המאמר אינו מהווה תחליף להתייעצות מקצועית עם עורך דין דיני עבודה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה