שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

הכספומטר – מערכת לרישום וחישוב שכר


יעקב אביד

הכותב הנו מזכיר איגוד מקצועי וחבר המחלקה המשפטית בהסתדרות הנוער העובד והלומד שהיא האיגוד המקצועי היציג של בני הנוער העובדים וככזו מסייעת להם לשמור על זכויותיהם בעבודה ולשפרם. הסתדרות הנוער העובד והלומד מפעילה אתר בו יכולים בני הנוער למצוא מידע על זכויות העובדים שלהם, חוקי העבודה, דיני עבודה, שאלות ותשובות. כמו כן ניתן למלא טופס תלונה ממוחשב או להתקשר ל1121* מכל טלפון.

 
 

אחת הבעיות המרכזיות שבני נוער עובדים או בני נוער שעבדו בתקופת החופש הגדול או בעבודת קיץ כלשהי היא הקושי לזכור ולהוכיח מתי בדיוק עבדו.
למה זה בכלל חשוב לדעת מתי עבדתי?
זכויות רבות בעולם העבודה נקבעות ומחושבות לפי ימי העבודה ושעות העבודה. לדוגמא, כדי לקבוע את אחוז המשרה או את חלקיות המשרה כדי לחשב את מספר ימי החופשה בתשלום המגיעים לעובד – צריך רישום של ימי העבודה. דוגמא נוספת, כדי לקבוע את חלקיות המשרה כדי לחשב את מספר ימי ההבראה המגיעים לעובד – צריך רישום של שעות העבודה.
מי צריך לנהל את רישום הימים והשעות של העובד?
לפי חוק שכר המינימום וחוק הגנת השכר – על המעסיק לנהל רישום מדויק של עבודת העובד שלו. את הרישום צריך לנהל באמצעות מערכת לרישום שכר. מערכת רישום השכר יכולה להיות מכנית (כרטיס נוכחות), אלקטרונית (כרטיס מגנטי) או ברישום על טופס והחתמת העובד.
  לפי החוקים האלה – חובת הוכחת שעות העבודה של העובד, במקרה ויש מחלוקת והיא מגיעה לבית הדין – היא של המעסיק. המעסיק חייב להביא את רישום השכר ולהוכיח שהוא שילם לעובד.
אם ככה למה אני צריך להשתמש בכספומטר – המערכת לרישום וחישוב השכר?
למרות שלפי החוק המעסיק הוא זה שחייב לנהל את הרישום במידה והמעסיק מסרב לשלם ובמידה והעובד מעוניין לתבוע הבאת רישום שעות מדויק ואותנטי לבית הדין מחזקת מאד את הסיכוי לזכות במשפט.
אם העובד מגיע לבית הדין ומסתמך רק על הזיכרון שלו ועל הרישום של המעסיק הסיכויים שלו להצליח לזכור הכל ולשכנע נמוכה יותר.
סיבה נוספת להשתמש במערכת הכספומטר היא האפשרות של חישוב השכר. מערכת הכספומטר מחשבת את השכר המגיע לנער העובד או לנערה העובדת ולוקחת בחשבון עבודה בלילה, שעות נוספות בחגים ובשבתות ויכולה לסייע לעובד לדעת אם הוא מקבל את מלוא השכר או אם המעסיק שלו מנצל אותו.
עוד סיבה היא שמערכת הכספומטר, קלה להרשמה ולשימוש. אתה לא נדרש למלא פרטים רבים ואתה יכול להתחבר אפילו מהפייסבוק. כל מה שצריך לעשות הוא להכנס, למלא את שעת ההתחלה והסיום ואת זמני ההפסקה והמערכת יודעת לחשב לבד את השכר המגיע לך.
והסיבה האחרונה היא שהשימוש במערכת ניתן בחינם.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה