שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

המשכורת לא הגיעה במועד שנקבע?


מור דורון

הורות אחרת - יש תמיד דרכים אחרות.

 
 

קבלת המשכורת החודשית במועד מאפשרת לנו לסגור את ההוצאות החודשיות ולנהל את חיינו באופן תקין וסדיר. אולם, ישנם מצבים בהם המשכורת לא מגיעה במועד הנקבע. מצב זה מוגדר על פי חוק " הלנת שכר " . על פי חוק הגנת השכר, במידה והעובד לא קיבל את שכרו עד היום התשיעי לאחר המועד שנקבע בחוזה, שכרו נחשב ל"שכר מולן".

מצב בו המשכרות לא מתקבלת במועד עשוי לעורר לחצים רבים. לצורך מזעור מצבים מסוג זה, עובד אשר שכרו הולן זכאי לפיצויים בנוסף למשכורתו החודשית. פיצויים עבור כל עובד מחושבים על פי הסכום הגבוה מבין הנ"ל:

1. עבור השבוע הראשון שלאחר מועד התשלום- החלק העשרים מהשכר המולן. עבור כל שבוע או חלק משבוע נוספים- החלק העשירי מהשכר המולן.

2. הפרשי הצמדה לתקופה שמן המועד לתשלום הפרשי הצמדה לתקופה מהיום בו העובד היה אמור לקבל את משכורתו עד המועד אשר קיבל אותה בפועל, בתוספת 20% על הסכום הכולל של השכר המולן והפרשי ההצמדה כאמור בעד כל חודש שבתקופה האמורה; בעד חלק מחודש תשולם התוספת של 20% האמורה באופן יחסי.

יחד עם זאת, חשוב לדעת כי הזכות להגיש תביעה בגין הלנת שכר בעלת חוק התיישנות. במידה ועברה שנה מהיום בו רואים בשכר כמולן, או תוך 60 יום מהמועד בו קיבל העובד את השכר המולן, ולא הוגשה תובענה לבית דין אזורי לעבודה- הזכות לפיצויים בגין הלנת שכר מתיישנת.

לכן, ברגע שמצב זה מתרחש, מומלץ לא לדחות את הטיפול בנושא ולפנות להתייעצות עם עו"ד עבודה; חשוב לציין כי תביעה בגין הלנת שכר מתרחשת גם במקרים בהם העובד לא קיבל דמי מחלה או הבראה, או לחילופין, שקיבל אותם באופן חלקי או מאוחר. או לחילופין, מצב בו המעסיק לא העביר את תשלום התנאים הסוציאליים לגופים הרלוונטיים במועד.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה