שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2545
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

זכויות מעסיקים


גיל
 
 

במלחמת לבנון השנייה הונחו מעסיקים לשלם שכר לעובדים אף שלא הגיעו לעבודה בגלל הנחיות ביטחוניות. במלחמת המפרץ נקבעו הסדרים מול המעסיקים על חשבון ימי חופשה, והפיצוי בגין היעדרות בתקופת עופרת יצוקה עלה מתוך הסכם קיבוצי חתום.

המעסיקים משלמים לעובדים ותובעים את האוצר

בעקבות מלחמת לבנון השנייה הוסכם בין המעסיקים לממשלה, כי הם ישלמו לעובדים הנעדרים את משכורתם ויתבעו אותה מן הממשלה (ממשרד האוצר). אולם ישנם מקרים בהם עובדים אינם זכאים לפיצויים ביניהם -

·         מקרים בהם למשל בחר עובד שלא ללכת לעבודה מתוך חשש לחייו אך מבחינה ביטחונית כן היה יכול, לא יזכו את העובד בפיצוי. על פי זכויות מעסיקים על מנת לקבל פיצוי בעתות מלחמה או משבר, היעדרותו של עובד בזמן מבצע צבאי חייבת להיות מגובה בהגדרת האזור הגיאוגרפי של מקום עבודתו כמקום שאיננו מהווה "מרחב מוגן".

·         בזמן מבצעים צבאיים או מלחמה ישנם מפעלים שחיוני להמשיך ולתפעל אותם ולכן עובד שלא יגיע למפעל שהוגדר כמפעל חיוני על ידי פיקוד העורף, עובר עבירה פלילית, קל וחומר אינו זכאי לפיצוי.

העובד לא הגיע לעבודה, האם קיימות זכויות מעסיקים מיוחדות במקרה זה?

החוק לא מחייב מעסיק לשלם שכר לעובד שלא הגיע לעבודה, שלא מטעמים של היעדר מרחב מוגן או מניעים ביטחוניים. בכל מקום עבודה היום יש מרחב מוגן ואם מקום העבודה לא הוכרז כאזור בסיכון כל עובד חייב להגיע אליו גם בזמן מלחמה. לכן, מתוקף זכויות מעסיקים לא ישולם שכרו של עובד שנעדר על דעת עצמו ללא כל סיבה ראויה.

מעוניינים לקבל מידע נוסף על זכויות מעסיקים? בשביל זה אנו במגן למעסיק כאן. הצוות המקצועי שלנו בקיא בכל תחום זכויות מעסיקים עובדים ווכן מתמחה בדיני עבודה.

לפרטים נוספים כנסו לזכויות המעסיק


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה