שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

חוק הודעה לעובד - הודעה לבני נוער עובדים


יעקב אביד

הכותב הנו מזכיר איגוד מקצועי וחבר המחלקה המשפטית בהסתדרות הנוער העובד והלומד שהיא האיגוד המקצועי היציג של בני הנוער העובדים וככזו מסייעת להם לשמור על זכויותיהם בעבודה ולשפרם. הסתדרות הנוער העובד והלומד מפעילה אתר בו יכולים בני הנוער למצוא מידע על זכויות העובדים שלהם, חוקי העבודה, דיני עבודה, שאלות ותשובות. כמו כן ניתן למלא טופס תלונה ממוחשב או להתקשר ל1121* מכל טלפון.

 
 

לפי חוק הודעה לעובד כל מעביד חייב למסור לעובדו לא יאוחר מ- 30 ימים מהיום שהעובד התחיל לעבוד אצלו הודעה בכתב המפרטת את תנאי העבודה ונקראת "הודעה לעובד".

בשנת 2009, העבירו ח"כ שלי יחימוביץ וח"כ אלכס מילר,  התייעצות עם הסתדרות הנוער העובד והלומד, תיקון לחוק "הודעה לעובד" - המחייב את מי שמעסיק בני נוער, מתחת לגיל 18 להעביר להם הודעה לעובד תוך שבעה ימים מתחילת עבודתם ולא תוך חודש.

מדובר בתיקון חשוב שלוקח בחשבון את האופי השונה של עבודת בני נוער בארץ. בני נוער רבים עובדים בעיקר בעבודת קיץ בזמן החופש הגדול או בחופשות מלימודים. בהרבה מקרים עבודתם היא מראש קצרת מועד - עד לסיום החופש. עבור בני נוער רבים מדובר על עבודה ראשונה והם לא מודעים לזכויות המגיעות להם על פי חוק.

התיקון מאפשר לבני הנוער העובדים לקבל בכתב את תנאי עבודתם לפני שהם מקבלים, לדוגמא, את המשכורת הראשונה וגם מאפשר להם לבדוק את התנאים הכתובים באתר של הסתדרות הנוער העובד והלומד ולודא שהם מקבלים את כל זכויותיהם בעבודה.

מה צריכה לכלול הודעה לעובד?

זהות המעביד וזהות העובד; תאריך תחילת העבודה. אם חוזה העבודה הוא לתקופה קצובה, תצוין תקופת העבודה ; אם חוזה העבודה הוא לתקופה לא קצובה, יציין זאת המעביד; תיאור עיקרי התפקיד של העובד; ציון שמו או תואר תפקידו של ממונה ישיר על העובד; סך כל התשלומים המשתלמים לעובד כשכר עבודה ומועדי תשלום השכר. (אם נקבע שכר העבודה על פי דירוג, מכוח הסכם קיבוצי או לפיו יש לציין רק את דירוג העובד ודרגתו ); הבסיס שלפיו משולם השכר: משכורת חודשית, שכר שעה, שכר שבוע, שכר תוצרת או שכר קיבולת. אם הוסכם כי חלק מהשכר ישולם בשווה כסף (בהתאם לתנאים שבסעיף 3 לחוק הגנת השכר) ,יצוין הדבר בהודעה, וכן יצוין שיעור התשלום בדרך זו. אורכו של יום העבודה הרגיל שבו עובד העובד, או שבוע העבודה הרגיל של העובד; יום המנוחה השבועי של העובד; סוגי תשלומים של המעביד ושל העובד בעבור תנאים סוציאליים של העובד, ופירוט הגופים שאליהם המעביד מעביר בפועל את התשלומים האמורי. לגבי מעביד שהוא או שארגון מעבידים שהוא חבר בו, צד להסכם קיבוצי כמשמעותו בסעיף 1 לחוק הסכמים קיבוציים, התשי"ז – 1957, המסדיר את תנאי העבודה של העובד, יש לציין גם את שם ארגון העובדים שהוא צד לאותו הסכם והמען לפניה אליו.


במידה וחל שינוי בתנאי העבודה של העובד כפי שנמסרו לו על המעביד למסור הודעה על כך לעובד בתוך שלושים ימים מהיום שנודע לו על השינוי. אם השינוי נובע משינוי בדין, או שהוא עדכון שכר או השינוי מופיע בתלוש השכר של העובד אין חובה למסור הודעה על שינוי.

במידה ויש לכם שאלות נוספות, או שאתם מעוניינים בעוד פרטים - ניתן לקרוא מאמר נוסף בנושא.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה