שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

חשיבות כתיבת חוזה עבודה


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

 

חלוקת פיצויים וההתעסקות בטיפול בנכסיו של המפוטר עשויה להוביל לא אחת למריבות משפחתיות ולתחושות של עלבון עד לחוסר אונים. אדם המבקש להסדיר את ענייניו בטרם לכתו ממקום העבודה וכן, לדאוג באופן המקיף ביותר ליקיריו וליורשיו- רצוי שידאג לכתוב דיני עבודה גם אם אינו חולה או בא בימים ויתברך באריכות חיים. ועבודה עד הפנסיה.

למרות האמור לעיל, רבים מאיתנו חוששים או לא מספיקים להותיר חוזה אחריהם ובמקרים כגון אלו יש צורך בהתערבות משפטית, אשר עניינה לנהל את חלוקת פיצויים המת באופן ההולם והנאות ביותר, כמו גם החוקי, בהתחשב בעובדה שלא קיים חוזה כלשהו. על פי בית המשפט נקבע כי, במידה והמפוטר לא ערך חוזה כזה יתקיים מנגנון שעיקרו חלוקת עזבון בין קרוביו של המפוטר. מנגנון זה נקרא "ירושה על פי דין" ומופעל על ידי בית המשפט לענייני משפחה.

לפיכך, באם גמלת בלבך אומר והחלטת לערוך חוזה עבודה, להלן ארבע האפשרויות המוכרות על פי חוק פיצויי פיטורין  כדלקמן:

כתיבת הסכם בכתב-יד; המסמך מאפשר לכותב לצוות את חלוקת הפיצויים שברשותו. על המצווה לכתוב את כל ההסכם בכתב-ידו, לציין את תאריך כתיבתה בכתב ידו וכמובן, לחתום בסופה. לפי חוק הפיצויים אין בהכרח צורך בחתימת שני עדים. כתיבת חוזה בעדים; במקרה מעין זה, יש חובה להחתים גם את העדים על המסמך. החתימה עצמה תיעשה בכתב יד בלבד. כתיבת חוזה עבודה בעדים היא השכיחה ביותר במדינת ישראל. עריכת חוזה בפני רשות; חוזה אשר נערך בפני שופט בעל פה, או בפני הרשם לענייני עבודה, וכן, נוטריון. נערך פרוטוקול, המצווה מאשר את הדברים אשר נכתבו כאמור, ונציג מטעם הרשות חייב לאשר את החוזה בנוסף.

הסכם עבודה שניתן בעל פה; במקרה שהמצווה נוטה למות ואין באפשרותו לערוך חוזה עבודה בכתב, רשאי להותיר את תוכן החוזה מול שני עדים, אשר עליהם לערוך זיכרון דברים. לאחר מכן יש להפקיד את זיכרון הדברים הכתוב בידי הרשם לענייני עבודה בהקדם האפשרי. חשוב לדעת כי תוקפו של חוזה עבודה שבעל פה פג לאחר כחודש במידה והמצווה טרם פוטר.

* מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה