שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

למה צריך עורך דין דיני עבודה?


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

בכל מדינה המתיימרת להיות מדינה מתוקנת יש צורך לדאוג לרווחת הפרט וכמו כן, לעובדים בה. לשם כך בדיוק נחקקו במדינת ישראל דיני עבודה על מנת לוודא כי זכויותיו של העובד נשמרות ומוקפדות על ידי מעסיקיו, תוך מתן הגנה על העובדים באופן חוקי ומשפטי.

ואולם, לא תמיד העובד מודע לזכויות המגיעות לו על פי חוק, ויש מעסיקים אשר מנצלים את חוסר הידיעה ונוהגים שלא כשורה בעובדיהם. מקרים של פיטורין אסורים, או הליך הודעת פיטורין באופן לא ראוי, הלנת שכר והרעת תנאי ההעסקה יכולים להסתכם בסכסוך עבודה ובתחושה לא נעימה, אך לעתים יש צורך לערב עורך דין דיני עבודה ולדרוש את המגיע לכם. מאמר זה יסרוק בקצרה את הסיבות לפנייה לעו"ד עבודה, על מנת שלא תבזבזו את זמנכם היקר לחינם, וכן, לא לפזר כספים מיותרים של לצורך.

מקרה של הלנת שכר במקום העבודה- הלנת שכר משמעותה כי העובד לא קיבל את מלוא משכורתו החודשית במועד כמתחייב, או אפילו חלק ממנו, ובניגוד לחוק הגנת השכר.

החוק קובע לעניין זה כי המעסיק ישלם לעובד פיצויים בגין הלנת השכר, בתוספת ריבית והצמדה.

מקרה של פיטורין אסורים- אף על פי שכל מעסיק רשאי להחליט על פיטוריו של עובד כזה או אחר, מחויב על פי חוק כי לא יוכל לפטר כל עובד, בהתאם לתנאים המפורטים בדיני עבודה, וזאת בכדי להגן על פרנסתם של עובדים מסוימים, כגון נשים בהריון, או נשים במהלך טיפולי פוריות וחופשת לידה, (ר' חוק עבודת נשים), עובדים במהלך שירות המילואים, וכן, 30 יום לאחר סיום תפקידם בשירות זה (ר' חוק חיילים משוחררים), או פיטורין מתוקף העדפה מינית, צבע, דת או גיל המועסק (עפ"י חוקי שוויון הזדמנויות).

חשוב לציין כי כל מקרה נבחן לגופו, ולא בהכרח שכל טיעון עשוי להגיע לבית משפט, עורך דין דיני עבודה מהימן יוכל לייעץ לכם באופן כזה או אחר, ויש לשער כי במרבית המקרים מספיקה שליחת מכתב מטעם העורך דין המייצג, אל המעסיק, לטובת גישור בין הצדדים.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה