שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

מי צריך עורך דין דיני עבודה.


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

 

כמעט כולנו מסכימים עם הביטוי: “העבודה היא חיינו", ורובנו הגדול מבלה את מרבית שעות היום במקום העבודה, ולא בחיק המשפחה, כפי שאולי היינו שמחים לבלות. אי לכך, חשוב שמקום העבודה יספק לנו את הצרכים הבסיסיים לתפקוד, ומעבר לכך, חשוב שנדע מהן זכויותינו, כשכירים, בין אם מדובר בתנאי העסקה, או במצב של עזיבה ופיטורין ממקום התעסוקה. מאמר זה מבקש לתת מענה ולו במעט לגבי אופן בחירת עורך דין דיני עבודה , למען מקרים בהם נדרשת התערבותו של איש מקצוע, ומומחה ל דיני עבודה מסיבה כזו או אחרת.

כאמור בהיותנו שכירים, אנו מודעים למעט זכויות ותנאי העסקה, למשל הזכות להפסקת צהריים בת חצי שעה במידה ואנו עובדים למעלה מ6 שעות ביום עבודה, הזכות לקבל החזר נסיעות על מנת להגיע למקום העבודה, התראה בהאם לחוק ולמשך ההעסקה במקום, בטרם פיטורין וכדומה. עם זאת, קיימי סייגים רבים ומיני סעיפים בדיני עבודה, שאלא אם התייעצתם עם גורם רלוונטי, או נכנסתם לעובי הקורה, לא תדעו אותם לעולם, ורוב המועסקים מתעייפים ממירוץ ההוכחות והבדיקות לשם קבלת הזכויות, אשר מגיעות להם.

התייעצות או ליווי מקצועי של עורך דין דיני עבודה יכול לקצר תהליכים עבורכם, ובמקרים רבים לתרגם טענות רלוונטיות לנזק כספי, גם אם מדובר בנזק נפשי בשל יחס משפיל והרעת תנאים, ולא משהו מוחשי כגון הלנת שכר או תביעת פיצויי פיטורין , הניתנים להוכחה נוקבת. כבכל בחירת עורך דין, חשוב שהעורך דין שמייצג אתכם יהיה מומחה בתחום הספציפי, וכדאי לקבל המלצות ולוודא הצלחות בתיקים קודמים בהם שימש כעו"ד.

יש לציין כי עדיף שלא להגיע לתביעה משפטית, ולעתים עורך דין יכול לפתור את הבעיה בשליחת מכתב התראה בלבד למעסיק. כמו כן, צריך לקחת בחשבון ששכירת שירותיו של עורך דין כרוכה בעלות, בין אם התשלום שעתי, או בין אם מדובר בתשלום על פי גובה הפיצוי אשר קיבלתם בזכות שירותיו- רצוי לקבוע את אופן התשלום בעת פתיחת התיק, על מנת למנוע אי נעימויות, הגם שלא באמת ניתן למדוד את שעות העבודה בפועל של העורך דין. כמו כן, כדאי לחשב עלות מול תועלת, כלומר לוודא כי אכן משתלם ויש בסיס לטענותיכם וקיימת הצדקה לשירותיו של העורך דין, זכרו כי עורך דין טוב עשוי אמנם להיות מעט יותר יקר, אך יוכל להוציא לפועל את מבוקשכם, במיומנות הנדרשת, ובמינימום זמן.

 

מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם עורך דין דיני עבודה.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה