שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

סוגיית זכויות היוצרים והקניין הרוחני בסדרה רמזור


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

   משרד המשפטים שוקד בימים אלו בנושא הקניין הרוחני בישראל. הנושא עלה לכותרות לאחרונה בעקבות דיון משפטי בנושא זכויות היוצרים לסדרה "רמזור", שזכתה לאחרונה בפרס המכובד "אמי".

זכויות היוצרים במקרה זה, ובכל  הקשור לקניין הרוחני, מהווים מעין "אפוטרופוס" ואחראים להון המשוכלל שיקבל יוצר הסדרה, דהיינו,אדיר מילר.

זכויות היוצרים הן למעשה הגושפנקה לכך שאותו אדם, אשר כתב את התסריט/ פטנט, להלן "היצירה", יהיה הגורם הבלעדי, המהותי והמכריע כבעליו של הנכס. במידה והדברים נכונים ייאלץ לשלם פיצויים לבעל היצירה.

בשונה ממקרקעין, לדוגמא, בתחום הקניין הרוחני הנכס המוגן אינו מוחשי, כי אם פרי המחשבה של אותו יוצר, ומכאן רגישותו של הנושא.

שאילתות רלוונטיות לגבי זכאותו של מי ממגבשי היצירה יהיה המוכתר כבעל זכויות היוצרים מועלות בשבוע האחרון על שולחנה של חברת "קשת", שרכשה בזמנו את הסדרה "רמזור".

לצורך טיפול מעמיק בדיון מופנים הטוענים לזכות לרשות הפטנטים בישראל, בליווי קפדני של עורך דין דיני עבודה המנוסים גם בתחום הקניין הרוחני, לרבות זכויות היוצרים.


הבחירה בעורך דין בתחום זה חשובה במיוחד, היות ועורך דין מקצועי יכול להטיל את הכף ולהכריע לכיוון לא צפוי. כך למשל במידה ועורך דינו של דן שריג, יתבע את זכויות היוצרים מאדיר מילר, כפי שמשתמע מידיעות שפורסמו בחדשות הבידור, עשוי לקבל לידיו את הנכס המבוקש, באם יוכיח, באמצעות עורך דינו, כי אחוזים מסוימים מהיצירה נכתבו על ידיו, דבר שסביר ויציין בעדותו הראשונית במשרדי הרשות לפטנטים, במידת הצורך.

משמועות עולה כי זכויות היוצרים לסדרה "רמזור" יגלגלו לכיסו של הנבחר, אדיר מילר, או דן שריג, מאות אלפי דולרים. זאת ועוד, באם יזכה דן שריג לתואר הנכסף, יהווה הדיון תקדים מהותי בתחום הקניין הרוחני.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה