שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

עוזרות בית - תנאים סוציאליים


אפיק פרץ
 
 

באותו הרגע שהעסקתם עוזרת בית, הפכתם בעיני מדינת ישראל למעסיקים. עם הגדרה זו מגיעים מספר חובות שאי עמידה בהם יכולה לגרור קנסות, תביעות ואף עונשים קשים יותר. להלן חובותיכם בתור מעסיקים:

- על המעסיק לשלם 7.25% מהשכר לביטוח לאומי עבור כל עוזרת בית שהוא מעסיק.

- עוזרות בית זכאיות לתשלום נסיעות, דמי הבראה וימי חופש. את ימי החופש ניתן לפדות בכסף.

- במידה והחלטתם לפטר את העוזרת, הנכם מחוייבים לשלם לה פיצויים לפי חוק הפיטורין. 

- החל משנת 2008 כל מעסיק מחוייב בתשלום פנסיה בנוסף לתשלום לביטוח לאומי. לפי החוק, כל מעסיק חייב להעביר את הפרשות לקרן פנסיה. את ההפרשות יש להעביר לא מאוחר יותר מאשר חמישה עשר ימים לאחר תום כל חודש. איחור בהעברת ההפרשות לקרן הפנסיה נחשב כהלנת שכר. 

- חובת הפרשת כסף לקרנות פנסיה עבור עוזרות בית חלה רק על עוזרות בית מעל גיל עשרים ואחד. עבור עוזרות בית מתחת לגיל זה אינכם חייבים להפריש כספים לקרן הפנסיה. גם אם העוזרת מבקשת להעביר לה את הכסף ישירות במקום לקרן הפנסיה אין לעשות זאת. במידה והכסף לא נכנס לקרן הפנסיה, בעיני המדינה לא שולמה הפנסיה. דבר זה עלול להוותר עילה לתביעה. 

-ההפרשות עבור קרן פנסיה של עוזרות בית מחושבות לפי השכר ברוטו לא כולל את דמי הנסיעות. אחוזי ההפרשות משתנים מעת לעת, בממוצע הם עומדים על 3.33% שחייבת העוזרת לשלם  ו6.67% שחייב המעסיק  לשלם. חובה על המעסיק לנכות את דמי הפנסיה משכרה של העוזרת גם אם היא מתנגדת לכך. 

- חברות ביטוח רבות וקרנות פנסיה אינן אוהבות להתעסק עם כספים קטנים כמו ההפרשות הכספיות עבור עוזרות בית.  מנגד יש מספר חברות שהקימו מערכת תשלום אינטרנטית עבור הפרשות פנסיה לעוזרות בית הפועלת על בסיס של הוראת קבע חודשית המשולמת ישירות מחשבון הבנק שלכם. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה