שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 

פיצויי פיטורין בשל הרעה בתנאי העבודה.


magzi

מגזי אוהבת לכתוב להנאתה  ולהדפיס ב מדפסת   ב מהירות מופרזת  .

בוגרת אתר הכרויות  אחד או שניים בחיים ואחת שעשתה דיאטה יותר מפעם אחת בחצי שנה. 

אוהבת לבלות ב שכרות מלווה בצחוק וחובבת משחקי חשיבה ו בניית אתרים ברגעים קשים ולכתוב מאמרים בחרוזים

 
 

 

סעיף מספר 11'א לחוק פיצויי פיטורין קובע כי במידה ועובד התפטר בשל הרעה מוחשית בתנאי עבודתו או מחמת נסיבות אחרות , כגון יחסי עבודה מעיבים כלפיו עד כי אין לצפות ממנו להמשיך בעבודתו, התפטרותו זו נחשבת על פי חוק פיצויי פיטורין לפיטורין.

ככלל, דיני עבודה נחקקו על מנת להגן על העובד מפני מצב בו יימנע מממנו קבלת תשלום פיצויי פיטורין בעקבות הרעת תנאיו של העובד מצד המעסיק, או על די כך שתקשה עליו העבודה או יקשו עליו תנאי העסקתו עד לכדי הגשת בקשת פיטורין ובלית ברירה.

נשאלת אם כן השאלה מהי הרעת תנאים מוחשית? מכוון שלא כל שינוי בתנאי ההעסקה מהווים עילה לתביעת פיצויי פיטורין, ובאופן כללי, הרעת תנאים נחשבת ככזו, רק במידה והשינוי, שהפך לנטל או עוול מוכח, נעשו על ידי המעביד כלפי העובד, ולא ההפך, לדוגמה; לא ייתכן כי אדם שעבר לישוב מרוחק על דעת עצמו ידרוש פיטורין, היות והדבר נעשה על ידו, ולא על ידי המעסיק. לעומת זאת, במידה ונעשה שינוי בהיקף שעות העבודה, פיגור בהפקדת המשכורת החודשית, אי הפרשת תשלומים המעוגנים בחוזה לטובת העובד, וכן, ניכור ויחסי אנוש פוגעניים המעידים על השפלה ומצבים אשר אינם משאירים לעובד ברירה אלא להגיש את התפטרותו.

עם זאת, במידה והמעסיק הציע לעובד אלטרנטיבה שאינה נופלת בתנאיה וברמתה מתנאי ההעסקה הקודמים ובכל זאת הגיש העובד את התפטרותו, אין חובה על המעסיק לשלם לו פיצויים אלו, וודאי שרצוי כי כל מקרה ייבחן לגופו.

כמו כן, העובד זכאי לקבל פיצויי פיטורין, רק במידה והתריע בפני מעסיקיו אודות ההרעה בתנאי העסקתו, הלין על כך בכתב, דרש את תיקון ההרעה והציע הגעה להסדר, או איים בפיטורין.

 

מאמר זה אינו מהווה תחליף להתייעצות מקצועית עם עורך דין דיני עבודה


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה