שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני עבודה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני עבודה
 
  ניהול נכון של כל עסק ללא ספק מתבסס על היכולת לקבל החלטות נבונות. כדי לקבל את ההחלטות הנכונה מובן שיש צורך בכמה שיותר אינפורמציה בכל זמן נתון. אינפורמציה לא רק על החברה שלכם, אלא גם על המתמחרים. על המידע להיות אמין, זמין ורלוונטי – כאן נכנס מודיעין עסקי לתמונה.המודיעין העסקי עוזר לכם להכיר את המתחרים שלכם, את מיקומם בשוק, את היקף הפעילות שלהם, את המחירים אותם הם גובים, הלקוחות איתם הם עובדים, מצבם הפיננסי, השקעות ומכרזים, תכניות עסקיות וכו'. ככל שתכירו את המתחרים שלכם טוב יותר, כך יקל עליכם להישאר תמיד צעד אחד לפניהם.
המשך קריאה
תאונות עבודה הן חלק מהחיים. לצערנו ולאסוננו הן בלתי נמנעות אף שהן אמורות להימנע. עובדה. על פי רוב הן תוצאה, מצערת ולא אחת אף טראגית, של העדר הקפדה על כללי בטיחות נדרשים או, חמור מכך, של זלזול בהם. כאשר תאונה מסתיימת במוות, חלילה, עלול להתברר שהיא נגרמה בגלל רשלנות פושעת
המשך קריאה
הרבה פעמים בני נוער אומרים "לא נעים לי להגיד לו משהו", או "אבל הוא אמר לי שככה זה ושהוא מעסיק בני נוער כבר שנים…" ואפילו "אני יודע שמגיע לי – אבל אם אגיד משהו – יפטרו אותי". יכול להיות שהסיבות האלה נשמעות מוכרות והגיוניות – אבל הן לא מבטלות את הזכויות שלכם. במאמר הקצר הזה ננסה ללמוד איך אפשר לשמור על הזכויות בעבודה.
המשך קריאה
  שאילתות רלוונטיות לגבי זכאותו של מי ממגבשי היצירה יהיה המוכתר כבעל זכויות היוצרים מועלות בשבוע האחרון על שולחנה של חברת "קשת", שרכשה בזמנו את הסדרה "רמזור". לצורך טיפול מעמיק בדיון מופנים הטוענים לזכות לרשות הפטנטים בישראל, בליווי קפדני של עורכי דין המנוסים בתחום הקניין הרוחני, לרבות זכויות היוצרים.
המשך קריאה
לאחרונה השיקה הסתדרות הנוער העובד והלומד בתמיכתה של קרן פרידריך אברט מחשבון שכר מהפכני. שווה להשתמש. זה בחינם
המשך קריאה
חוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות קובע את מספר הימים מראש אותם צריכים העובד והמעסיק לתת לפני פיטורים או התפטרות. האם ניתן לחייב את העובד, בחוזה עבודה, לתת יותר ימים?
המשך קריאה
במאמר זה אבקש לדון בנושא כאוב ושכיח מדי, הן במגזר הציבורי, והן במגזר הפרטי, הקרוי: הלנת שכר ולנסות ולהבהיר מהי עבירה מעין זו, וכיצד יש להתנהל במקרים של הלנות שכר, בין אם הן חד פעמיות, או נעשות באופן תדיר.   
המשך קריאה
מה מוגדר כ"עבודת לילה"? האם למי שעובד בלילה מגיע שכר גבוה יותר? מה מגיע למי שעובד בלילה?
המשך קריאה
לפי החוק כל מעביד חייב למסור לעובדו הודעה המפרטת את תנאי העבודה - "הודעה לעובד". לבני נוער עובדים צריך למסור "הודעה לעובד" תוך שבעה ימים.
המשך קריאה
פעמים רבות שואלים אותנו האם גם העובד צריך להודיע על התפטרות והאם המעסיק יכול להוריד לו שכר במידה ולא יעשה זאת. במאמר הזה נענה על שתי השאלות האלה וגם נסביר איך צריך להודיע.
המשך קריאה
<< הדף הקודם 11-20 מתוך 35 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה