שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 
פסק הדין בדק האם הופרה חובת הסודיות הרפואית, שאל מתי ניתן לקבוע הולדה בעוולה ובדק את מקור והיקף חובת הסודיות הרפואית. עוד בחן בית המשפט את המצופה מהרופא הסביר בהקשר של שמירת סודיות. רופא משפחה מחויב לסודיות מלאה כלפי המטופלים. יחד עם זאת, פסק הדין בתיק 8432/06 מציג מקרה בו הוגשה תביעת רשלנות רפואיתעקב מספר סעיפים המתנגשים עם ההנחה הזו. העובדות מצביעות על מקרה בו רופא משפחה חשף היריון בפני הורי אב צעיר. התביעה הנזיקית גובשה בגין נזקי התובעים שנגרמו עקב פגיעה בחופש הבחירה לאחר הפרת חובת הסודיות הרפואית. התובעת היא תלמידת תיכון שניהלה קשר רומנטי והתגוררה עם חבר ביחידת הדיור של ההורים. התובעת פנתה לרופא המשפחה כתוצאה מחשד להיריון והופנתה לביצוע בדיקות דם, כאשר לאחר מכן סיפרה הנתבעת לאם החבר על ההיריון עוד לפני שהתובעת עצמה ידעה על כך.  
המשך קריאה
מתוך תביעות הרשלנות הרפואית שמגיעים לבתי המשפט, רשלנות רפואית בלידה היא מקרה יחסית נפוץ. במאמר הנוכחי נסקור פסק דין חשוב שניתן בתביעת פיצויים בגין רשלנות רפואית בלידה, ובאמצעותו ננסה להבין ממה בנויה תביעה בגין רשלנות רפואית.
המשך קריאה
רשלנות רפואית נקבעת במקרים בהם הוכח כי נעשה נזק עקב רשלנות של גורם בצוות הרפואי – רופא, אחות, רוקח ועוד.
המשך קריאה
המקרה המצער של אמיר פרישר גוטמן ז"ל המחיש כמה מסועף וכואב הוא נושא רשלנות רפואית כתוצאה מהליך רפואי או אבחון שגוי, במקרים בהם הצדק חייב לצאת לאור יש להגיש תביעה באמצעות עו"ד נזיקין על רשלנות רפואית.
המשך קריאה
תביעות רשלנות רפואית באות בעיקר על מנת לקבל פיצוי כספי לאחר שנגרם נזק בשל רשלנות רפואית  של הרופא המטפל... קרא עוד
המשך קריאה
רשלנות רפואית, ללא כל ספק, מהווה בעיה משמעותית בחברה כיום. על אף העובדה כי מרבית מקרי הרישול הרפואי נגרמים בתום לב ובשל טעות אנוש, אין להתעלם מהעובדה כי מקרים רבים של רשלנות רפואית היו יכולים להימנע על ידי רמה גבוהה יותר של תשומת לב, התייחסות לפרטים, הכנה מראש ו/או היכרות מעמיקה יותר עם החומר הדרוש והרלוונטי להליך הטיפולי.
המשך קריאה
רוב המטופלים שקיבלו שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה אינם מכירים את ההבדלים בין הנושאים השונים. לפניכם סקירה קצרה של תביעות רשלנות רפואית בלידה.
המשך קריאה
החוק מחייב את הצוות הרפואי לבצע בדיקות שונות כאשר יולדת מגיעה לביה"ח ע"מ שיוכלו להתמודד עם התפתחות בלתי צפויה. מהי רשלנות רפואית בלידה?
המשך קריאה
חוות דעת רפואית היא הכרחית לתביעת רשלנות רפואית ומחירה משתנה בהתאם להיקף ולמורכבות הסיטואציה הרפואית. מה המחיר הראוי לחוות דעת רפואית?
המשך קריאה
תביעת רשלנות רפואית כדי שיהיה לה בסיס חזק ומוצק היא צריכה להתבסס על כמה וכמה עקרונות שהם: 
המשך קריאה
1-10 מתוך 33 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה