שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2286
מאמרים: 7305
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

דוגמאות של רשלנות רפואית


איציק דר
 
 

רשלנות רפואית היא מצב בו איש מקצוע מתחום הרפואה שזהו ברוב המקרים רופא [אך יכול להיות גם פראמדיק, אחות וכדומה]  מתרשל בתפקידו והמדד הוא האם במצב מסוים הרופא עם הידע והיכולות שלו היה יכול לעשות משהו אחרת ולא לגרום לחוה נזק או בעיות אחרות הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. רשלנות רפואית ברוב המקרים היא משהו שקשה להוכיח מכיוון שישנו הבדל דק בין טעות שלא ניתן היה למנוע אותה לבין טעות שניתן היה למנוע אותה ולמנוע את הנזק לאחר מכן.

דוגמאות

ישנה רשלנות רפואית ברורה שנגרמה כתוצאה מזלזול, חוסר תשומת לב וכדומה, ישנה הדוגמא המובהקת והיא מקרים שקרו שמנתחים שכחו בגופו של המנותח כלים מהניתוח, מה שהצריך מאוחר יותר ניתוח נוסף בשביל להוציא את הכלים הללו ובמקרים מסוימים אף נגרם זיהום או נזק אחר לחולה. במקרה כזה יצטרך המנתח עו"ד רשלנות רפואית כמה שיותר מהר לצדו...

דוגמא נוספת של רשלנות רפואית היא במידה ואישה בהריון דיווחה על כאבים כלשהם שהרופא שלה היה חייב להתייחס אליהם אך במקום זאת הוא העדיף להתעלם או לא לקח ברצינות את התלונות, ולאחר מכן נגרם נזק לעובר בין אם זה נזק הפיך או בלתי הפיך. במקרה כזה יצטרך עו"ד רשלנות רפואית שנשכר על ידי האישה להוכיח שבמקרה כזה הרופא היה חייב להתייחס ואיננו מקרה כמו מקרים רבים שהם חלק מכאבים שגרתיים בהריון והרופא לא היה יכול לדעת שמדובר על מקרה חמור יותר.

לסיכום, רשלנות רפואית היא משהו שעדיף כמובן שלא יקרה, אך אם ישנו חשד שאכן הייחתה רשלנות הנפגע צריך לשכור את שירותיו של עורך דין טוב בכדי שלפחות הוא יקבל פיצויים על הנזק שנגרם לו כתוצאה מההתרשלות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה