שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2324
מאמרים: 7322
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

ההליך להגשת תביעה על רשלנות רפואית


אלעד לוין
 
 
 
בכל הנוגע לרשלנות רפואית, הליך ההוכחה הנו מורכב וכרוך בכמה אספקטים משפטיים. על מנת שהתביעה תנחל הצלחה נדרש התובע להוכיח שאכן התרחשה רשלנות רפואית, שנגרם נזק ממשי בעקבות אותה הרשלנות הרפואית ושישנו קשר סיבתי בין הטיפול הרשלני שניתן לתובע לבין הנזקים הנטענים. 
 
הליך ההוכחה אינו פשוט גם במקרים של נזק פיזי ברור וחד משמעי. בייחוד במקרים  של חשד לרשלנות רפואית, ישנם מספר צעדים שבהם יש לנקוט, על מנת לתעל את תהליך התביעה ולשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה, כשהצעד ראשון כרוך בתיעוד הנזק שנגרם החל משלב היווצרותו או התפתחותו זאת באמצעות צילום תמונות, סרטוני ווידאו וכיוצא בזה.
 
איסוף ושמירת המסמכים הרפואיים שהמטופל מקבל במסגרת הטיפול הרפואי 
תיעוד הנזק בשלבים הראשונים שלאחר התרחשותו, מצמצם משמעותית בהמשך הדרך את אפשרויות הנתבעים לחלוק על טענות התובע בדבר עצם קיומו של הנזק ו\או היקפו. עו"ד אלדד אוחיון מוסיף ומדגיש שחשוב לאסוף ולשמור גם כל מסמך ורישום רפואי שנמסרים למטופל במסגרת הטיפול הרפואי שניתן לו. 
 
המסמכים הללו עשויים לספק מידע רב לגבי השתלשלות האירועים שהתרחשו לפני, במהלך ולאחר המעשה הרשלני ושקשורים ישירות להיווצרות הנזק, ולפיכך מצורפים אל כתב התביעה. במקביל לתיעוד הנזק, יש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית לקבלת ייעוץ מקצועי ראשוני בכל הנוגע לסיכויי התביעה בנסיבות הספציפיות, כמו גם לצורך בירור הזכויות המשפטיות וגובה הפיצוי שאותו ניתן להשיג על ידי הגשת התביעה.
 
קבלת חוות דעת של רופא מומחה
פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית לצורך קבלת ייעוץ משפטי מקצועי, מהווה את המפתח להצלחה בהליך התביעה. עם זאת, חשוב לוודא שמדובר בעו"ד מיומן ומנוסה שבקיא ומתמחה הן בתחום הנזיקין והן בתחום הרשלנות הרפואית. במהלך פגישת ייעוץ ראשונית, יש להציג בפני עורך הדין את כל המסמכים הרפואיים שנאספו מאז האירוע ואת כל פרטי המקרה והשתלשלות העניינים. 
 
במידה וקיים בסיס מוצק לתביעה, מתחיל תהליך שכולל קבלת חוות דעת של רופא מומחה, ניסוח כתב התביעה והגשתה לבית המשפט. הסתייעות בשירותיו של רופא המתמחה בתחום הרלוונטי הנה חיונית לצורך ההכרעה הנוגעת לסוגיית התרחשותה או אי התרחשותה של רשלנות רפואית. 
 
הרופא המומחה בודק את הנפגע, מעיין במסמכים הרפואיים שהועברו לידיו ובוחן את נסיבות האירוע, ובמידה והוא מגיע למסקנה שהטיפול הרפואי אכן היה רשלני, רק אז ניתן להגיש את התביעה.
 
המאמר באדיבות עו"ד אלדד אוחיון מומחה בדיני רשלנות רפואית
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה