שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

ההתאמה בין העיסוק ברפואה לאישיות הרופא


לי באומן

לי באומן , אשת המילה הכתובה, ליברלית , אוהבת לכתוב על סוגיות מגדריות ו אביזרי מין .

 
 

 

תחום הרפואה הוא תחום תובעני, בו הרופאים נאלצים באופן יום יומי לקחת החלטות הרות גורל שיכולות להשפיע על חייהם של אנשים בצורה מאוד משמעותית. ההחלטה להיות רופא נלקחת לעיתים בגיל מאוד צעיר, לפני שיש הבנה מאוד ברורה של תפקיד הרופא, מעבר לסטראוטיפ של תפקיד זה בחברה המערבית.

 

אנשים צעירים מחליטים להיות רופאים בדרך כלל מתוך תחושה ארוכה ומתמשכת החל מילדותם שהם רוצים להיות רופאים. לא ברור האם רצונם להיות רופאים נובע מתחושת שליחות אמיתית, או על רקע של מה זה להיות רופא עבורם. רבים שפונים לתחום הרפואה עושים זאת גם כי זה מה שהם מכירים- מישהו במשפחתם הקרובה עסק ברפואה, והם רוצים להידמות לו.

 

הלימודים המכשירים אדם להיות רופא הם מתישים נפשית ופיזית והם מאוד ארוכים. כך שאדם שרוצה להיות רופא כבר מגיל מאוד צעיר מתחיל את התהליך, מבלי למעשה לתת את הדעת האם מבחינה אישיותית הוא מתאים למקצוע. קחו לדוגמא אדם שמאוד רוצה להיות רופא, אך באישיותו הוא חושש מלקיחת אחריות. האם כרופא הוא יוכל לבצע החלטות משמעותיות לגבי חייהם של אנשים ולהרגיש נוח עם כך?

 

ב' הוא רופא צעיר. הוא תמיד חלם להיות רופא. הוא חשב שאחרי שילמד את התחום, יוכל לתפקד היטב בפרקטיקה. אלא שהוא אדם עם אישיות אובססיבית. הוא תמיד בודק את הדלתות, את הגז והאורות לפני שיוצא מהבית כי חושש מ רשלנות שלו. לכאורה זה לא קשור לתחום העיסוק שלו, אך הוא מוצא את עצמו מתלבט רבות לגבי מתן אבחנות רפואיות, וחושש כל הזמן מתביעות של רשלנות רפואית . החרדה כל כך גבוהה אצלו שהוא מתייעץ באופן תכוף עם עורך דין רשלנות רפואית מבלי שקבל תביעה כלשהי. העיסוק שלו כרופא גם הגביר אצלו את תחושת החרדה הכללית, והוא חושש מרשלנותו בכל התחומים של החיים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה