שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

מועד הגשת חוות דעת בתביעות רשלנות רפואית


אלעד שניר
 
 
פסק דין בתיק 7580/08 בוחן את הנושא של הארכת מועד הגשת חוות דעת. כידוע, חוות הדעת הרפואית היא בין היסודות של תביעות רשלנות רפואית הנגזרות מתוך עוולת הנזיקין. הסיבה לכך היא הצורך של בית המשפט לקבל חוות דעת אובייקטיבית בנוגע לנזק שנגרם לתובע, ולעיתים גם בנוגע לקשר הסיבתי בין הרשלנות לכאורה לבין אותו נזק (http://www.rashlanut.co.il/). 
 
פסק הדין הנוכחי מתייחס אל מקרה שבו תובע הגיש תביעה לפיצוי בגין נזקי גוף לאחר רשלנות רפואית בניתוח גב. הרשלנות אירעה בשנת 2001 ובאה לידי ביטוי בניתוח חוליות לא נכונות. התובע לא צירף חוות דעת מומחה לכתב התביעה, אך במקביל להגשת התביעה פנה בבקשה להארכת מועד להגשת אותה חוות דעת. ההארכה ניתנה עד להגשת כתב הגנה מטעם הנתבעים. כתב ההגנה הוגש בחודש אוקטובר 2008, אך בחודש דצמבר הגיש התובע בקשה נוספת להארכת מועד ואף צירף חוות דעת של פרופסור.
 
שיקולים בהחלטה
 
בית המשפט תהה האם יש לקבל את הבקשה להארכה וזאת בכפוף למספר חוקים והנחיות. ראשית, אין ספק כי התקנות מחייבות צירוף תעודת רופא או חוות דעת של מומחה אל כל תביעת רשלנות רפואית. שנית, בנסיבות הקיימות הכיר בית המשפט בעובדה שהבקשה להארכה קשורה אל מצבו הכלכלי של התובע. הדגש בפסק הדין הנוכחי הוא על תוכן כתב התביעה שהוגש במועד, לעומת תוכן חוות הדעת והעיתוי להגשתה.
 
טענות התובע פורטו כבר בכתב התביעה ולכן רשמת בית המשפט לא התנתה את הגשת כתב ההגנה בהגשת חוות הדעת. במילים אחרות, הבקשה להארכה מצידו של התובע לא פגעה בהכנה של כתב ההגנה. לבסוף, השאלה האם יש לקבל את ההארכה נבדקה לאור העובדה שתיקון כתב התביעה וצירוף חוות הדעת אינם מביאים לשינוי בתשתית העובדתית של המקרה. כפי שניתן להסיק, הרשמת אישרה לתובע הארכת מועד בהגשת חוות דעת רפואית וזאת בשל הנסיבות הספציפיות. מנגד, אין להסיק מתוך המקרה כי ניתן לבקש הארכת מועד להגשת חוות דעת בכל תביעת רשלנות רפואית וחשוב להתייעץ עם עורך דין.
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה