שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2476
מאמרים: 7518
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

מקומה של חוות הדעת הרפואית בכל תביעת רשלנות רפואית


David
 
 

·         הרופא לא קיים את חובת הזהירות- כל רופא  מחויב לנהוג כמו שכל רופא סביר היה נוהג, ולנקוט בחובת הזהירות שהוא מחויב בה. כדי לבדוק האם הרופא לא נקט בחובת הזהירות כלפי המטופל, ולא שמר על סטנדרטים רפואיים הנדרשים ממנו, יש צורך בחוות דעת רפואית של מומחה רפואי שעוסק באותו תחום רפואי ואשר יאמר האם הרופא אכן פעל במקרה הנ"ל בהתאם לחובת הזהירות ולרמת הרופא הסביר הנדרשת ממנו.

·         האם נגרם נזק כלשהו למטופל בעקבות אותה רשלנות רפואית - התובע שמגיש תביעת רשלנות רפואית צריך להוכיח שאכן נגרם לו נזק גופני או נפשי , בעקבות אותה רשלנות רפואית של הרופא  שטיפל בו, רק במקרה שבו הרופא התרשל בתפקידו ועקב כך נגרם נזק גופני למטופל הוא מקרה של רשלנות רפואית ורק מקרה כזה יאפשר למטופל לקבל פיצוי כספי.

אלו הם 3 הבסיסים של תביעת רשלנות רפואית, כדי שהתובע יוכל להוכיח את הרשלנות הרפואית של הרופא, עליו להיעזר בחוות דעת רפואית של מומחה רפואי שעוסק באותו תחום, ואשר תפקידו יהיה לענות על כמה שאלות שהן:

·         האם הרופא הנתבע פעל בהתאם לחובת הרופא הסביר, ונקט ברמת הזהירות הנדרשת ממנו ובסטנדרטיים המקצועיים הנדרשים ממנו.

·         האם אכן נגרם נזק גופני או נפשי כלשהו במהלך הטיפול הרפואי, ואם כן האם הוא נגרם עקב הטיפול הרפואי הלא מקצועי והרשלני או רק בגלל טעות אנוש שיכולה לקרות לכל רופא.

 

תביעת רשלנות רפואית ללא חוות דעת רפואית , סיכוייה אפסיים, לכן  תמיד מומלץ לפנות לעו"ד רשלנות רפואית שיש לו קשרים עם מומחים רפואיים בתחומים שונים שיש להם ניסיון בכל מה שקשור להגשת חוות דעת רפואיות בתביעות רשלנות רפואיות.

חשוב לציין כי רופאים רבים מענף הרפואה לא ממהרים להגיש חוות דעת רפואיות כי הם יודעים שעקב כך הם עלולים להרוס את הקריירה הרפואית של הקולגה שלהם, לכן תמיד כדאי לפנות לעורך דין רשלנות רפואית שמעורה בכל מה שנעשה בעולם הרופאים ויודע מי הוא הרופא שיסכים להגיש חוות דעת רפואית על רופא אחר. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה