שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2477
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 
לא רבים מודעים לכך כי זכויות יסוד משפיעות עלינו גם במקרים של רשלנות רפואית ולכן כדאי מאוד לדעת מתי הן מופיעות ומהו הקשר בינן לבין רשלנות רפואית. 
המשך קריאה
ישנה רשלנות רפואית ברורה שנגרמה כתוצאה מזלזול, חוסר תשומת לב וכדומה, ישנה הדוגמא המובהקת והיא מקרים שקרו שמנתחים שכחו בגופו של המנותח כלים מהניתוח, מה שהצריך מאוחר יותר ניתוח נוסף בשביל להוציא את הכלים הללו ובמקרים מסוימים אף נגרם זיהום או נזק אחר לחולה. 
המשך קריאה
ההבדל בין רשלנות רפואית לטעות אנוש הוא קטן מאוד וקשה לעיתים להוכחה, וגם בתי המשפט נזהרים מאוד שלא לחרוץ את דינו של איש רפואה ללא בירור מעמיק
המשך קריאה
בכדי למצוא את אותו עו"ד מבוקש, קיימת חשיבות גבוהה למקד ככל הניתן את החיפוש, כך שאם אתם מחפשים עורך דין רשלנות רפואית בלידה, כדאי לנסות ולאתר עו"ד אשר מתמחה בתחום הספציפי הזה, כמובן שגם ניסיון בפועל בתחום והמלצות על אותו עו"ד יכולים לסייע לכם בבחירת איש המקצוע אשר ילווה אתכם בהליך תביעת רשלנות רפואית, שהוא כידוע הליך לא פשוט, אשר יכול להימשך זמן רב
המשך קריאה
מידה ואתם מחפש עורך דין רשלנות רפואיתכדי להגיש תביעות שונות אתה יכול למצוא מספר גדול של עורי דין שיעזרו לך לעשות את כל מה שצריך כדי להגיש את התביעה המתאימה.
המשך קריאה
חוות דעת רפואית אובייקטיבית מספקת את הצורך של בית המשפט לאמוד את הנזק שנגרם לתובע. אך מהי תפיסתו לגבי הנושא של הארכת מועד הגשת חוות הדעת?
המשך קריאה
רשלנות רפואית בלידה נקבעת במקרים בהם הוכח כי היילוד או אמו נפגעו במהלך הלידה או כתוצאה ממנו עקב רשלנות של גורם בצוות הרפואי. חשוב להבין כי לא בכל מקרה של פגיעה תיקבע רשלנות רפואית, שכן ישנם סיכונים בעצם תהליך הלידה ויתכנו בה סיבוכים. תביעות רשלנות רפואית בלידה מוגשות רק במקרים בהם נטען כי הפגיעה נגרמה מחוסר זהירות של הרופא או שניתן טיפול לקוי ולרוב במקרים של פגיעה חמורה שנזקיה הינם לטווח הארוך.
המשך קריאה
כיום, עקרון ההסכמה מדעת, מהווה בסיס לכל הליך רפואי. עיקרון זה מתבסס על ההנחה שלאדם תבוני היכולת והזכות לקבוע האם יעברו הליך רפואי כזה או אחר. פגיעה בזכות זו של המטופל עלולה להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית.
המשך קריאה
טיפול רפואי חייב להינתן על ידי הגורם הרפואי המתאים ובאופן הנכון. רשלנות רפואית היא טיפול רפואי שבו הרופאים צריכים לפעול בדרך מסוימת
המשך קריאה
  האישה ההרה הגיעה בשבוע ה- 13 לעבור ניתוח לתפירת צוואר הרחם כאשר ניתן לה חומר הרדמה שהתברר כי היא אלרגית אליו והשימוש בו הופסק ורק כעבור מספר ימים היא עברה את הניתוח. בשבוע ה- 40 להיריון האישה הגיעה לבדיקה משום והתברר כי העובר במצוקה והיא עברה ניתוח קיסרי וילדה תינוקת עם מומים ופיגור שכלי. הוגשה תביעה כנגד הצוות הרפואי לבית המשפט המחוזי ושם נקבע כי לא הייתה רשלנות רפואית וכי החומר גרם לאלרגיה אבל לא לשוק אנפילקטי ולכן אין קשר בין החומר למומים של התינוקת והתביעה נדחתה. הוגש ערעור לבית המשפט העליון ואף הוא דחה את התביעה והשאיר על כנו את פסק הדין של המחוזי למרות הנזק החמור שאירע לתינוקת.
המשך קריאה
<< הדף הקודם 11-20 מתוך 31 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה