שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2433
מאמרים: 7432
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

נושאים בולטים בתביעות רשלנות רפואית בלידה


אלעד שניר
 
 
רשלנות רפואית בלידה עוסקות במגוון רחב של נושאים. זו הסיבה העיקרית לכך שחשוב לבחור עורך דין מנוסה, המכיר את סעיפי החוק ויכול לעזור לכל לקוח להשיג את מטרותיו. אף על פי כן, רוב המטופלים שקיבלו שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה אינם מכירים את ההבדלים בין הנושאים השונים.
 
את הסקירה של תביעות רשלנות רפואית בלידה כדאי להתחיל דווקא עם מקרים הקשורים למעקב הריון. היריון הוא תהליך ארוך ומרגש ובמהלכו נדרשת המטופלת לבקר בבתי החולים לעיתים קרובות. מעקב היריון כולל בדיקות דם, שתן, משקל, לחץ דם, סוכר ועוד. חלק מהבדיקות נועדו לוודא את תקינות העובר וחלק את תקינות האישה. מבחינה רפואית, מתן שירותים תוך סטייה מרמת הזהירות במהלך מעקב הריון הוא לא פחות חמור מרשלנות בלידה עצמה.
 
למידע נוסף על הגשת תביעות רשלנות רפואית בלידה, מומלץ שתקראו את המאמר http://www.odonline.co.il/medical-malpractice-in-vacuum-birth.html.
 
טיפולי פוריות ורשלנות בלידה
 
מלבד האמור לעיל, כדאי להביא בחשבון מקרים של תביעות רשלנות רפואית העוסקות בטיפולי פוריות. נשים רבות פונות כיום לביצוע טיפולי פוריות על מנת להיכנס להריון. הידע הקיים בתחום הרפואה, המכשור הטכנולוגי והניסיון של הרופאים מעלים באופן משמעותי את הסיכוי להיכנס להריון דרך טיפולי פוריות. השאלה היא כיצד מבצעים את הטיפול והאם נשמרת רמה סבירה של שירותים רפואיים. טיפולי פוריות מלווים בטבעם במתן תרופות ולכן הרופא צריך כל הזמן להישאר עם אצבע על הדופק, גם לאור המטרה המיועדת וגם ביחס להיסטוריה הרפואית.
 
עוד נושאים בולטים של רשלנות רפואית בלידה כוללים בדיקת אולטרסאונד ונזק מוחי עקב רשלנות בלידה. תחום האולטרסאונד נמצא תחת זכוכית מגדלת היות והוא משמש לאבחון מומים בעובר. רופא שאינו מבצע את הבדיקה בצורה נכונה, או לחילופין מתרשל באבחון התוצאות, עשוי לעמוד בפני תביעה חמורה. בנוגע לנזק מוחי עקב רשלנות, הגורמים העיקריים יכולים להיות נזקים שאינם תוצאה של מעשה רשלני. בתי המשפט צריכים לגלות רגישות רבה בטיפול בתביעות אלו ולהבין היטב את טענות הצדדים. בסופו של דבר, המטרה של הגשת תביעה היא לקבל פיצוי ולהיעזר בזכויות הקיימות על מנת להתגבר על השלכות הרשלנות. 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה