שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2480
מאמרים: 7532
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

עורכי דין רשלנות רפואית


שגית ד.
 
 

תחום הרשלנות הרפואית מורכב, ויש להבין כי לא כל נזק שנגרם במהלך טיפול רפואי נקבע כרשלנות. עורך דין רשלנות רפואית נדרש לשכנע את בית המשפט שהתרחשו הנסיבות הבאות:

1. הצוות הרפואי אכן התנהל באופן בלתי תקין.
2. התובע ניזוק.
3. ישנו קשר סיבתי בין התנהלותו הבלתי תקינה של הצוות לבין הנזק שנגרם לתובע.

תפקידו של עורך דין רשלנות רפואית הוא להוכיח את שלושת הנקודות הללו ולנסח בפירוט את הנזק שניזוק בו התובע מכל הבחינות: פיזית, כלכלית וכן נזקים עתידיים מהם יסבול בעתיד במהלך חייו בכדי שיהיה ניתן לחשב את גובה הפיצוי במידה ובית המשפט יקבל את הטענה לרשלנות.

מומלץ מאוד שלא לבצע פעולות מול הגורם הרפואי לפני פגישה עם עורך דין רשלנות רפואית, כיוון שייתכן שבעשותו כך התובע יפגע בטעות בסיכוייו לקבלת הפיצויים על ידי התנהלות לא נכונה אשר תשמש כלי להוכחת טיעוניהם של הנתבעים כנגדו. גם מתן מענה לשאלות חוקרי ביטוח במסווה הוא סיכון שממנו יש להיזהר. ליווי של עורך דין רשלנות רפואית יגדיל את הסיכוי לקבלת פיצויים בהיקף ראוי.

ראשית, עורך דין רשלנות רפואית יבדוק האם אכן קיימת עילה לתביעת פיצויים. במידה ויסיק כי אכן יש עילה כזו, הוא יבדוק מהם הסיכויים לקבלת לזכייה בתביעה והאם היא כדאית לתובע. בשלב הבא הוא יעדכן את הלקוח מהם הצעדים הנכונים בהכנת התביעה ומאילו צעדים יש להימנע.

בחירת עורך דין רשלנות רפואית

חשוב להבין כי לא כל עורך דין נזקי גוף בהכרח מתמחה בתחום של רשלנות רפואית, שכן תחת נזקי גוף ישנם תחומים רבים נוספים דוגמת תאונות עבודה, תאונות דרכים ועוד. יש לוודא כי פונים לעו"ד רשלנות רפואית. לרוב פגישת ההתייעצות הראשונה עם עורך הדין היא בחינם, בה הלקוח יכול לקבל מידע וידע לגביי המקרה הספציפי שלו, האם ישנה עילה לתביעה ומה סיכויי הזכייה שלו בתביעה. מומלץ להגיע עם מסמכים רפואיים מתאימים ובלי לחשוש לספר את כל פרטיו של המקרה, גם במידה והינם אישיים כיוון שקיים חיסיון לגבי המידע הזה, גם כאשר האדם הינו עדיין רק לקוח פוטנציאלי. עורך הדין ייעץ למתעניין ויסביר לו במה כרוך תהליך הגשת התביעה מבחינה משפטית וכלכלית.

ללקוח מומלץ לבקש מעורך הדין מידע לגבי תחום התמחותו ולגבי הניסיון שלו בהגשת תביעות משפטיות על רקע רשלנות רפואית ומה מידת הצלחותיו בתיקים קודמים. יש לבדוק מהו אופן התשלום לעורך הדין. ישנם עורכי דין רשלנות רפואית אשר גובים שכר טרחה שעתי, כך שהתשלום הוא תוך כדי התהליך ואינו תלוי בעובדה אם זכתה התביעה ובין אם לא, ויש שגובים את שכר הטרחה רק בסיום ההליך, אם זכתה התביעה. במקרה זה, שכר הטרחה הינו אחוזים מהפיצויים המשולמים לתובע. בעבודה מול משרד עורכי דין כדאי לבדוק מי עורך הדין שיטפל בתביעתכם, כיוון שלפעמים עורך הדין בפגישת הייעוץ אינו עורך הדין אשר מייצג בסופו של דבר את הלקוח בבית המשפט.

ניסיון ומומחיות בתחום הם יתרונות משמעותיים בבחירת עורך דין. מומלץ לבחור בעורך דין בעל ניסיון במקרים דומים למקרה שלכם. לדוגמא, תביעת רשלנות בניתוח שונה במידה רבה מתביעת רשלנות באבחון מחלה. לא פחות חשוב, יש לשים לב גם לאינטראקציה עם עורך הדין במהלך פגישת הייעוץ ולתחושה שמקבל הלקוח לגביו: האם הוא קשוב, מתחשב בצרכיו של הלקוח ומשדר אמינות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה