שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

רופא צריך לטפל בעצמו


אבי ביטון
 
 

 

רופאים הם אנשים, בדרך כלל, בעלי אידיאולוגיה ונתינה, ורובם אכן בחרו את המקצוע בו הם עוסקים כי הם מרגישים תחושה של שליחות,או לפחות כך הם אומרים. העבודה שלהם יכולה להיות בהרבה מהמקרים מאוד קשה, כי עליהם להתמודד עם חולים במשך רוב שעות היום, וכמו כן, בשלבים שונים של הקריירה שלהם הם נאלצים לעבוד במשך שעות ארוכות. כל העובדות האלה גורמות לכך שלעיתים גם רופאים, ממש כמו בעלי מקצוע אחרים, עושים טעויות, רק ההבדל הוא כי ברגע שרופא עושה טעות הוא ימצא עצמו בדרך כלל מול עורך דין רשלנות רפואית, שיגיד נגדו תביעה מטעמו של הלקוח ששכר אותו ואת שירותיו המקצועיים.

תדירות הולכת וגדלה

התופעה של תחום עורך דין רשלנות רפואית היא תופעה שמתחזקת עם השנים מאוד, כיוון שאם בעבר ידענו רק על מעט מקרים בהם הוגשו תביעות הקשורות לרשלנות רפואית, הרי שהיום כבר מדובר על כמות הרבה יותר גדולה. למעשה,כמעט בכל פעם שחולה אינו מרוצה מהטיפול, הוא יכול לאיים על הרופא בפנייה אל אדם שהוא עורך דין רשלנות רפואית כדי להגיש נגד רופא תביעה, וכיום אם חולה בוחר את הדרך הזו זה כבר לא נראה תמוהה. החולים בטוחים כי זוהי זכותם, וכמו כן, יש להם הרבה מאוד מבחר כאשר ירצו לבחור לעצמם עורך דין רשלנות רפואית, כיוון שיש הרבה מאוד עורכי דין שזוהי אכן ההתמחות שלהם.

התמודדות הרופא

כל התופעה הזו של תביעות על ידי עורך דין רשלנות רפואית, הביאה את הרופאים למצב שהם חייבים לדעת כיצד להגן על עצמם, כי אם לא ידעו לעשות זאת, יבלו את מרבית הזמן שלהם בבתי משפט ולא בבתי החולים. הרופאים פיתחו את הגוף שנקרא רפואה מתגוננת, שכפי שרומז שמה, המטרה של גוף כזה היא לגונן על הרופאים המוצאים את עצמם הרבה פעמים מותקפים ללא כל ביסוס. כיד להיות בטוח, עדיף היום לכל רופא שייקח לעצמו עורך דין שיוכל לעזור לו אל מול ערוכי הדין המתמחים כל כך שאליהם פונים הרבה מאוד מהחולים הכועסים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה