שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

רשלנות רפואית בלידה


שגית ד.
 
 

רשלנות רפואית בלידה נקבעת במקרים בהם הוכח כי היילוד או אמו נפגעו במהלך הלידה או כתוצאה ממנו עקב רשלנות של גורם בצוות הרפואי. חשוב להבין כי לא בכל מקרה של פגיעה תיקבע רשלנות רפואית, שכן ישנם סיכונים בעצם תהליך הלידה ויתכנו בה סיבוכים. תביעות רשלנות רפואית בלידה מוגשות רק במקרים בהם נטען כי הפגיעה נגרמה מחוסר זהירות של הרופא או שניתן טיפול לקוי ולרוב במקרים של פגיעה חמורה שנזקיה הינם לטווח הארוך.

עילות אפשריות לתביעות רשלנות רפואית בלידה

עילה לתביעה תהיה נזק חמור שנגרם לתינוק, כגון פגיעה במערכת העצבית של הגפיים העליונות (פרע כתפיים), נזק מוחי חמור (שיתוק מוחין), אפילפסיה, פיגור שכלי או בעיות מוטוריות-קוגניטיביות. כמו כן, תביעת רשלנות רפואית יכולה להיות מוגשת עקב פגיעה אשר נגרמה ליולדת, דוגמת פגיעה ברחם או קרע תוך רחמי. מקרים חמורים של רשלנות רפואית בגינם מוגשות תביעות מסוג זה הינם מות העובר בלידה או זמן קצר אחריה מאיבוד דם או מחוסר חמצון, או מות היולדת מסיבוכים של אובדן דם.

פגיעה קשה ביותר אשר מהווה סיבה להגשת תביעת רשלנות רפואית בלידה היא שיתוק מוחין (PC). בעיה רפואית זו נוצרת לרוב עקב בעיה באספקת חמצן לעובר. רשלנות בלידה נקבעת על ידי בתי משפט כאשר מוכח כי ההיריון חלף באופן תקין, מבלי שהתגלו בעיות אצל העובר, אלא לאחר הלידה, לרוב לאחר חודשים ואף שנים, ומתגלה כי הרופאים כשלו בזיהוי גורמי סיכון או במעקב אחר היולדת והעובר במהלך הלידה, במקרים בהם סיבוכים במהלך הלידה לא טופלו כראוי או במידה ולא ניתן ליילוד טיפול ראוי לאחר לידתו.

מקרים נוספים אשר יכולים להוות עילה לתביעת רשלנות רפואית בלידה:

·         פרע כתפיים - מצב בו ראש הילוד יוצא מתעלת הלידה, אך כתפיו נתקעות מעל עצם החיק. סיבוך זה יכול להותיר את התינוק עם שיתוק בגפיים העליונות, תנועה מוגבלת או חוסר תחושה בידיים ובאצבעות הידיים.

·         פגיעות עקב לידה מכשירנית שלא בוצעה כראוי - לדוגמא, לידת ואקום או לידת מלקחיים אשר בוצעו בחוסר מיומנות או זהירות.

·         לידה מוקדמת – לידה מוקדמת יכולה לגרום לנזקים קשים ליילוד, בייחוד אם התרחשה בשלב מוקדם יחסית של ההריון. במידה ומוכח כי ניתן היה למנוע את הלידה בשלב זה, או  שהלידה המוקדמת נגרמה עקב הליך רפואי, תיקבע רשלנות רפואית.

·         מות העובר ברחם, מות היילוד זמן קצר לאחר לידתו או מות היולדת - רשלנות רפואית בלידה תיקבע אם המוות נגרם עקב טיפול לקוי בסיבוכים שנוצרו סביב הלידה או ההריון, אם לא בוצע ניתוח קיסרי במועד הנכון, או לא ניתן טיפול או מעקב הולם לתינוק או לאמו לאחר הלידה.

עורך דין רשלנות רפואית יוכל לייעץ למי שחושד כי נגרם נזק לתינוק או לאמו עקב רשלנות רפואית בלידה. בחינת המקרה על ידי עורך דין המתמחה בתחום ובקיא הן בתחום המשפט והן הרפואה, יהיה ניתן להחליט האם כדאי להתקדם להכנת כתב תביעה משפטי. לרוב, הפגישה הראשונית עם עו"ד רשלנות רפואית תהיה חינם, ומוטל חיסיון על פרטי המקרה, גם אם עורך הדין לא התמנה עדיין לייצג את האדם שפנה אליו.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה