שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2475
מאמרים: 7519
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

רשלנות רפואית של רופא משפחה


אבי ביטון
 
 

 

רופא המשפחה שלנו מלווה אותנו בדרך כלל מהילדות ולהרבה שנים קדימה. רופא המשפחה שלנו הינו האורים ותומים בכל מה שקשור לבריאות שלנו וכל דבר שהוא יגיד לנו אנו ניקח ברצינות ולא נערער על דבריו. מסתבר, שההליכה העיוורת הזו אחר דעתו של רופא המשפחה יכולה במקרים מסוימים להוות בעיה קשה והיו לא מעט מקרים של רשלנות רפואית מצד רופא המשפחה ללא ידיעתו של המטופל או משפחתו. גם אם רופא המשפחה הינו דמות מוכרת כבר שנים כדאי לשים לב גם למוצא פיו ולא לקבל כל דבר כמובן מאליו.

מהי רשלנות של רופא משפחה?

רשלנות רפואית של רופא משפחה יכולה להיות בעצם כל קביעה של הרופא שהתבררה כמוטעית. ישנם מקרים שמטופל מסוים מוכר כבר על ידי הרופא בעיקר בזכות הביקורים התכופים שלו אצל הרופא והרופא לא מתייחס ברצינות לתלונותיו ולא שולח אותו לבדיקה מעמיקה יותר אצל רופא מומחה ובעקבות כך בעיה חמורה לא מטופלת בזמן ואינה מזוהה. מקרה כזה הינו רשלנות מובהקת של רופא המשפחה מעצם אי ההתייחסות שלו לתלונות החולה.

דוגמאות נפוצות לרשלנות של רופא משפחה

דוגמה נפוצה של רשלנות רפואית מצד רופא המשפחה הינה מקרה שחולה מתלונן על כאבים מסוימים זמן רב והרופא לא מתייחס ברצינות לתלונות ובודק את החולה בדיקות שטחיות בלבד ולא שולח אותו לבדיקות מקיפות ומאוחר יותר מגלים שלחולה ישנו גידול סרטני שאם היו מגלים בשלב מוקדם יותר יכול להיות שהיו מצליחים לטפל בגידול ואף להציל את חייו של החולה. דוגמה נוספת היא מטופל שטוען שיש לו כאבים בחזה פעם אחר פעם ובבדיקות הראשונות לא מגלים דבר ובשלב מאוחר יותר הרופא כבר לא מתייחס ברצינות לתלונות ומסתבר שהחולה לקה בהתקף לב ולא טופל מה שעלול להיות קריטי.

איך להימנע ממקרים כאלו?

כדי להימנע ממקרי רשלנות רפואית של חולה משפחה אנו צריכים להקשיב לרופא אך על כל דבר שלא נראה לנו ללכת להתייעצות עם רופא נוסף ולא לקבל כל קביעה של הרופא ללא עוררין. בכך נוכל אולי למנוע את הרשלנות הבאה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה