שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2579
מאמרים: 7622
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני רשלנות רפואית
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני רשלנות רפואית
 

רשלנות רפואית - לא רק נגד במקרים קיצוניים


קורת גג
 
 

רשלנות רפואית נקבעת במקרים בהם הוכח כי נעשה נזק עקב רשלנות של גורם בצוות הרפואי – רופא, אחות, רוקח ועוד. חשוב לדעת כי לא בכל מקרה של פגיעה תיקבע רשלנות רפואית. תביעות רשלנות מוגשות רק במקרים בהם נטען כי הפגיעה נגרמה מחוסר זהירות של הצוות הרפואי או הרופא או שניתן טיפול לקוי אשר גרם לפגיעה חמורה שנזקיה הינם לטווח הארוך.

עילות אפשריות לתביעות רשלנות רפואית הם לנזקים זמניים וגם לנזקים קבועים:

ייעוץ רפואי שהוביל לטיפול שגוי, מתן תרופה לא נכונה, הסתרת מידע או אי מסירת מידע, אבחון שגוי של מחלה, איחור בגילוי מחלה, טיפול לא נכון, הימנעות ממתן טיפול מסוים, מתן טיפול במקום הלא נכון, גרימת נזק חמור למטופל, מוות בשל טיפול רשלני.

בכדי לזכות במשפט, על עורך דין רשלנות רפואית להוכיח את הטענות של תביעת הפיצויים ואת הנזקים אשר נגרמו לתובע: נזקים פיזיים, נפשיים ופיננסיים, והשפעת הנזקים על הנפגע בעבר, בהווה ובעתיד.

עורך דין נזיקין יוכל לייעץ למי שחושד כי נגרם לו נזק עקב רשלנות רפואית.

עורך דין צריך להביא את כל המסמכים שנאספו, והוא יכין את התיק כך שגובה הפיצויים יהיה בהתאם לנזק. עורך דין מגיש את התביעה ופונה למוסדות שקשורים לרשלנות. למשל אם מדובר בניתוח פלסטי יש לפנות לחברות הביטוח של המרפאה.

לאחר בחינת המקרה על ידי עורך דין נזיקין המתמחה בתחום ובקיא בתחום דיני נזיקין, יהיה ניתן להחליט האם כדאי להתקדם להכנת כתב תביעה משפטי נגד המוסד הרפואי או הרופא. לרוב, הפגישה הראשונית עם עו"ד רשלנות רפואית תהיה חינם, וכמובן שמוטל חיסיון על כל פרטי המקרה, גם אם העורך דין לא התמנה עדיין לייצג את האדם שפנה אליו.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה