שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 
הטענה העיקרית שיכולים רופאים המתגוננים מול תביעות רשלנות רפואית להעלות היא היעדר נטל ההוכחה. הרופאים או עורכי דינם צריכים להראות כי התובע לא עמד בנטל המוטל עליו ולא הוכיח שהייתה רשלנות. בנוסף, הטענה יכולה להיות רלוונטית במקרים בהם התובע לא הראה בבירור קשר סיבתי בין הטיפול לבין הנזקים. קשר סיבתי זה הוא מאבני היסוד של תביעות רשלנות רפואית ולכן נטל ההוכחה מוטל על התובע. ללא קשר סיבתי קשה להוכיח רשלנות רפואית ולדרוש סעדים בהליכים משפטיים. במסגרת טענה זו צריך הנתבע להראות כיצד המעקב אחר מצבו הרפואי של המטופל עמד בדרישות ובסטנדרטים המקובלים. הוא רשאי לזמן עדות של מומחה מטעמו אשר יוכיח ויחדד את הנקודה עבור בית המשפט. עליו להראות כי הטיפול נדרש בנסיבות העניין של המטופל וכי הוא נעשה בצורה מקצועית.
המשך קריאה
עילת התביעה ברשלנות רפואית מחייבת אשם. למרות שרשלנות רפואית אינה מקבלת הגדרה עצמאית בחוק הישראלי והיא מבוססת על ההגדרה הכללית של עוולת הרשלנות, יש לה מספר מאפיינים ייחודיים. בין היתר כדאי להזכיר כי כל תביעת רשלנות רפואית נדרשת להראות הפרה של חובת הזהירות, התרשלות וגרימת נזק. בנוסף, בית המשפט מבחין בין התרשלות בטיפול הרפואי עצמו, התרשלות בשל היעדר הסכמה מדעת ופגיעה באוטונומיה.
המשך קריאה
ישראל היא מדינה בה יש לא מעט תאונות דרכים, תאונות דרכים קלות או קשות. יש תאונות שנגרמות בגלל הגורם האנושי, תאונות של חוסר תשומת לב, נהיגה בשכרות, עייפות, נהיגה עבריינית וסיבות אנושיות אחרות ויש תאונות דרכים שנגרמות בגלל הגורם התשתיתי, כבישים שלא סלולים כמו שצריך, תמרורים לא ברורים ואחרים וכמובן הגורם הטכני של רכב שאיבד בלמים או כל בעיה טכנית אחרת. כל הגורמים הללו מתקבצים לכמה סוגי תאונות בפן הביטוחי:
המשך קריאה
מהן ההשלכות על נהיגה בשכרות ?   מה גורמת נהיגה בשכרות מעבר להרשעה בדין ?  כיצד מבצעים בדיקת של נהיגה בשכרות ? בשלב זה, הקצין עשוי לשאול יותר מאחד הנהגים המעורבים אם נמצאים במצב שכרות, לראות אם ישנם פחיות בירה או ראיות אחרות גלויות לעין היכולות ללמדנו סיפור אחר מעבר להכחשת הנהגים שלא שתו, או להסתכל על עייני הנהגים בלחפש סימנים מחשידים. כגון, התרחבות האישון ועוד היכולות אף ללמד על שכרות או סמים. במקרה ובחקירה קצין יעלה על החשד ולו הקל שבקלים להסיק כי הנהג נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים, לעתים קרובות על בסיס תוצאות של מבחןBACבדיקת מאפיינים , אז הקצין  יורה על מעצרו - מעצר על נהיגה בשכרות.  
המשך קריאה
  המכון הרפואי לבטיחות בדרכים או בקיצור המרב"ד, הינו גוף השייך למשרד הבריאות, ומשתמש כרופא של משרד הרישוי לבחינת כושר נהיגה של נהגים.  מי מגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים   למכון הרפואי לבטיחות בדרכים יכולים להגיע נהגים אשר הורשעו בעבירות סמים, מבקשי רישיון לרכב ציבורי או משא כבד, נהגים אשר הורשעו בנהיגה בשכרות ועד.... מה בודק המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?   המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בודק כשירות נהגים הן מבחינה אישיותית ופסיכאטרית והן מבחינה רפואית. כך למשל אדם אשר הורשעה בנהיגה בשכרות ונפסל מעל שנה או שהוא נהג חדש, יתכן וישלח למרב"ד, ש
המשך קריאה
הפניית נהגים ואזרחים לשירותי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתבצעת על ידי מספר גופים המוסמכים לכך, לרבות, משרד הרישוי, משטרת ישראל, בתי הדין לתעבורה, המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון ורופאים מומחים או רופאי משפחה המוצאים זאת לנכון. 
המשך קריאה
רשויות האכיפה והגבייה הטילו על רישיון הנהיגה שלכם הגבלה המונעת מכם לחדש את רישיון הנהיגה? מחפשים אחר פתרון מהיר, יעיל ומקצועי להתמודדות עם חובות כספיים בתיקי הוצאה לפועל בגינם אתם עתידים להיות מוטלים עליכם הגבלות כאלו ואחרות? זה הזמן לדעת הכול על שירותיו של עורך דין העוסק ומתמחה בדיני הוצאה לפועל.  
המשך קריאה
מזה הליך פשיטת רגל?   פשיטת רגל הנו הליך שבו החייב אינו יכול לשלם את חובו ומבקש חדלון פרעון.  קיימים יתרונות רבים בפשיטת רגל הן עבור החייב והן עבור נושיו. קודם כל החייב יכול לישון בשקט בלילה ומבלי לפחד מצו מעצר או עיקולים נוספים. אחת המטרות בהליך פשיטת רגל הינה להתחיל חדשים כאת הישנים הוא הרס ובית המשפט מאמין שלכל בן אדם מגיאה הזדמנות נוספת.  
המשך קריאה
תאונות יכולות לקרות בכל מצב, בכל אפשרות בכל מקום, רבים מהתאונות מתבצעות על ידי אופנועים שקשה להבחין בהם בשעת נסיעה גדושה ומתסכלת. בכל מקרה של תאונה כדאי בשנייה שקורה להתקשר לעורך דין תעבורה להתייעץ איתו מה לעשות איך לדבר ולהגיב בשעת מעשה דבר היכול לחסוך המון בעתיד. 
המשך קריאה
  כשהיינו קטנים, כולנו חלמנו לעבוד במקצועות שונים לחלוטין מאלה שאנחנו עוסקים בהם כיום. חלמנו להיות כבאי, וטרינר, רופא וכו'.. חלק מאיתנו אפילו חלם להיות חוקרים. כמובן שחלק מאיתנו הגשים את חלומם, ונהיה לחוקר מורשה בישראל. אז איך בעצם אפשר להיות חוקר? ראשית, כל חוקר מתעסק באזור מסוים. נניח שאני גר בבאר שבע, אני אהיה תחת הקטגוריה של חוקר פרטי בדרום. מה המשך הדרך? בבקשה:
המשך קריאה
1-10 מתוך 41 הדף הבא >>

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה