שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

אישה שנשכבה על הכביש ונדרסה – האם תאונת דרכים או התאבדות?


אופיר

ofir

 
 

 

 

אישה שנשכבה על הכביש ונדרסה – האם תאונת דרכים או התאבדות?

מקרה שהיה כך היה:

 

אישה שהתעוררה בבוקר בביתה, הבחינה כי משהו אינו בסדר בקשר לבנה הפעוט ושהוא ללא תנועה.  (יש להיוועץ בעו"ד לתאונות דרכים) האישה קראה לרופא המתגורר בסמוך לביתה והוא הפנה אותה להמשך טיפול של מד"א. אמבולנס של מד"א פינה מיידית את הפעוט לבית חולים, כאשר במקביל הוזנקה ניידת טיפול נמרץ שחברה לאמבולנס. צוות של טיפול נמרץ טיפל בפעוט וקבע את מותו והודיע על כך לאישה.

 

האם נכנסה לאמבולנס ומייד יצאה לאחר מכן לכיוון הכביש ונשכבה עליו, רכב שהגיע למקום דרס אותה.

 

התיק הובא לדיון על ידי עו"ד לתאונות דרכים בפני כבוד השופט יעקב פרסקי מבית משפט השלום בבאר שבע (ת"א 7484-06 עזבון המנוחה נ' (ז"ל) ואח' נ' מרים חליבה ואח').

 

טענת העזבון היתה כי מדובר בתאונת דרכים ועל כן על חברת הביטוח לפצות את העזבון.

 

מנגד טענה חברת הביטוח כי האישה נשכבה על הכביש במטרה לשים קץ לחייה ועל כן אין האירוע נכלל בגדר תאונת דרכים ואין חברת הביטוח חבה ואחראית לנזקיה של האישה המנוחה (יש להיוועץ בעו"ד לתאונות דרכים).

 

כבוד השופט שדן בתיק שמע את עדויות הצדדים וקבע כי יש לשקול את מצבה הנפשי של המנוחה, כאשר על הבדיקה להתחיל באירועי אותו היום בבוקר עת התעוררה המנוחה והבחינה כי דבר מה אינו כשורה עם בנה הפעוט ועד לסיום היום בו מצאה המנוחה את מותה.

 

כבוד השופט מציין כי כאשר בישרו לאישה אודות מותו הטראגי של בנה הפעוט, הביא הדבר לסערת רגשות אדירה אצל המנוחה, שהצטבר מאז אירועי אותו הבוקר ותגובתה וריצתה אל הכביש,  (יש להיוועץ בעו"ד לתאונות דרכים) כמוה כהתנהגות של אדם שאינו יכול להבין את תוצאות מעשיו וכושר שיפוטו באותו הרגע הינו לקוי כאדם ש"הוכה בסנוורים".

 

בסופו של יום קובע כבוד השופט כי מדובר בלקות זמנית בכושר השיפוט של המנוחה ויש להתייחס לאירוע כתאונת דרכים ועל חברת הביטוח החובה לפצות את עזבון המנוחה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה