שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

אכיפה מוגברת למניעת נהיגה בשכרות בערב הסילבסטר


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

 

בפרוש השנה האזרחית החדשה, ערב הסילבסטר המדובר, החל בסוף השבוע הקרוב, מתכננים אלפי צעירים, וצעירים ברוחם, לצאת לחגוג ולציין את יום הולדתה של שנת 2011.

אמנם לא חג או מנהג יהודי (ויש שיטענו אף שמדובר במנהיג האנטישמי הראשון באנושות), אך אצל הישראלים, כמו תמיד, כל שמחה היא סיבה למסיבה, מה גם שהשנה הערב המיוחל נופל על ערב שישי ואפשר לצאת עד השעות הקטנות של הלילה.

לאור האמור, נערכים כוחות המשטרה והביטחון לצורך אכיפת נהגים בשל הסיכון הכרוך בנהיגה ב שכרות , כחלק בלתי נפרד מחגיגות השנה החדשה.

כבכל שנה, במהלך ערב הסילבסטר, נבדקים נהגים רבים, ומתוכם נרשמים דוחות משטרה לאחוז גדול בגין נהיגה בשכרות, שמשמעותה אי ציות לכללי התעבורה ופגיה בכושר השיפוט וסיכוי גבוה לגרימת תאונת דרכים ולשם כך מוגברת האכיפה בערב זה.

לצורך ההשוואה, בערב שישי "רגיל" ובבדיקת משטרת התנועה בצורה שרירותית, מעוכבים בדרך כלל נהג אחד מתוך עשרים בחשד לנהיגה בשכרות, לעומת זאת, בערב הסילבסטר אשתקד, בבדיקת נהיגה שנערכה בזכרון יעקב, אזור שנחשב למקום הבילוי המרכזי בסביבה הקרובה, נעצרו שלושה נהגים בגין נהיגה בשכרות, לאחר שנעשו כ 300 בדיקות אלכוהול, המכונות גם בדיקות "ינשוף", בשל אמצעי הבדיקה על ידי נשיפה למיכל האמור.                                             כמו כן, במסגרת פרויקט האכיפה המוגבר, נאלצו שוטרי התנועה לרשום כשמונים ושבעה דוחות משטרה, בין אם מדובר בנהיגה במהירות מופרזת, או משום שהרכב, או נהגיו, נמצאו כמסוכנים לנסיעה על הכביש.                                      במקרים אלו, בהם כרוך סיכון וחשש לגרימת תאונת דרכים, ורק אם בעת העבירה נמצא קצין משטרה בדרגה בכירה, ייתכן אף שיוחלט על שלילת רישיון, מה שנקרא גם פסילה מנהלית, בו במקום, למניעת הסכנה.

לאן שלא תצאו, דאגו לנהג תורן, ושתהיה לכולנו שנה אזרחית טובה ובטוחה. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה