שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

האם ניתן לבטל דוחות משטרה


magzi

מגזי אוהבת לכתוב להנאתה  ולהדפיס ב מדפסת   ב מהירות מופרזת  .

בוגרת אתר הכרויות  אחד או שניים בחיים ואחת שעשתה דיאטה יותר מפעם אחת בחצי שנה. 

אוהבת לבלות ב שכרות מלווה בצחוק וחובבת משחקי חשיבה ו בניית אתרים ברגעים קשים ולכתוב מאמרים בחרוזים

 
 

 

 

היינו בדרך לצימר בצפון, בעיצומה של חופשה רומנטית ראשונה. אחרי טיול רגלי בשמש היוקדת חטפתי תנומה קלה תוך כדי נסיעה. בן זוגי הוא נהג מהימן וזהיר, והרגשתי בטוחה להירדם כאשר הוא הנהג. בצומת חדש בכניסה לראש פינה התעוררתי בבהלה, הייתה זו צ'קלקה של משטרת התנועה ששה לראותנו והרסה לנו את כל החופשה.

נשמע מוכר? כמה מאיתנו נתפסו לאחר עבירת תנועה כזו או אחרת וקיבלו דוחות משטרה , קנסות גבוהים ונקודות שנזקפו לרעתנו בעת נהיגה ב מהירות מופרזת או אי עצירה ברמזור אדום, נהיגה ב שכרות וצרות אחרות.

כולנו עברנו את מסכת התחנונים לשוטר שעצר אותנו, הבטנו עמוק לתוך הלובן בעיניו, כמנסים לשכנע אותו שזו העבירה הראשונה והאחרונה שעשינו אי פעם, לפנות אל הלב שלו ולפצוח במשא ומתן כדי שיעלים עין מן העבירה.

רבים מאיתנו חשים שאין בקבלת דוחות משטרה כל אינדיקציה לאופן הנהיגה שלנו, היות ובבדרך כלל אין התחשבות בותק ושנות הנהיגה שלנו למספר הדוחות שקיבלנו, שילמנו בזמן, כעסנו, ערערנו, שילמנו, נהגנו כחוק ושוב נתפסנו במעידה קלה. הרי מן ההיגיון הוא שככל שנרבה בנהיגה, זהירים ככל שנהיה, הסבירות להיתפס בגין עבירת תנועה, בדגש על להיתפס, גדלה.

יש להבין כי מדובר בכלי אכיפה משמעתי, האמור לסייע במיגור תאונות הדרכים והסכנה בכבישים ככלל. עם זאת, במידה ונהגתם כחוק ואתם חשים כי נעשה עמכם אי צדק, באפשרותכם לפנות ללשכת התנועה השייכת למקום בו נעשתה העבירה (כתובת היחידה מופיעה על גבי הדוח). במידה ואתם עומדים בקריטריונים הבאים תוכלו לבקש המרת דוחות משטרה באזהרה בלבד: בתנאי שיש לכם ותק של 5 שנים לרישיון הנהיגה, בתנאי שלא נרשמו לגנותכם דוחות משטרה בשנתיים האחרונות, שמספר הדוחות שצברתם אינו עולה על מספר שנות הרישיון. כמו כן, ישנן עבירות שלא ניתן להמירן באזהרות גם אם עניתם על כל הקריטריונים שציונו לעיל.

חשוב לזכור כי במידה ואכן הצלחתם להמיר את הדוח באזהרה, עליכם לנהוג כשורה (תמיד) וכי אם העבירה הבאה תתרחש במהלך תקופה בת שנתיים מיום קבלת האזהרה, בפעם הבאה כבר לא יהיה מנוס מקבלת דוחות משטרה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה