שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים- אופן פעילותו


yehuda
 
 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא למעשה גוף ממשלתי הפועל מטעם רשות הרישוי ותפקידו העיקרי הינו ביצוע סדרת בדיקות לנהגים ואזרחים מסוימים לצורך הערכת כשירותם הגופנית והנפשית כאחד לנהיגה. במכון פועלים ומועסקים רופאים מומחים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ואחיות, ובמקרים מסוימים, המכון מפנה את הנבדק/ת לבדיקות משלימות חיצוניות אצל אנשי מקצוע או רופאים מומחים בהתאם לצורך.

סמכויות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פועל מתקוף סמכותו בהתאם לצו שר הבריאות משנת 1980 ובהתאם לתקנות התעבורה המתוקנות במדינת ישראל. ממצאי הבדיקות הנערכות על ידי המכון מועברות לידי משרד הרישוי באופן תמציתי והן מלוות בהחלטת המכון בנוגע לכשירותו ו/או אי כשירותו של הנבדק לנהיגה.

משרד הרישוי הוא הגוף האחראי להעברת החלטת המכון לנבדק, והוא רשאי לקבל את המלצות המכון מבלי להיוועץ עם בתי הדין לתעבורה בעניין. כפועל יוצא מכך, החלטות המתקבלות על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינן החלטות סופיות עליהן ניתן לערר אך ורק באמצעות הגשת בקשה לערר בועדת הערר הפועלת מטעם המכון, וזאת תוך 30 יום מיום קבלת ההודעה לידיו של הנבדק בנוגע להחלטת המכון.

זימון נהגים ואזרחים לבדיקות רפואית במכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתבצע באמצעות מכתב זימון הנשלח לאותו אדם, כאשר בגוף המכתב מצוינים הסיבות אשר הובילו להפנייתו למכון והמסמכים אותם הוא נדרש להציע בעת הגעתו למבדקים הרפואיים הנערכים באחד ממוקדי הפעילות הארציים של המכון בחיפה ובתל אביב. עבור הבדיקה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים, הנבדקים נדרשים לשלם אגרה הנקבעת על ידי משרד הרישוי.

עם סיום הליכי הבדיקה ומתן המלצות מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים לידי משרד הרישוי בעניינו של הנבדק, משרד הרישוי הוא זה האחראי להעברת מכתב לידיו של הנבדק ובו מנוסחת ההחלטה באופן תמציתי. לצורך קבלת מסמכי הבדיקה וכלל הנימוקים בנוגע להחלטת המכון, הנבדק נדרש להגיש בקשה בכתב ובצירוף הצהרת ויתור על סודיות רפואית.

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה