שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

הסיבות לתאונות הדרכים


shay shab

shay shab

 
 

יש לא מעט סיבות וגורמים לתאונות הדרכים בארץ, לעיתים האשמה העיקרית היא על הנהג ולעיתים אעדר תשתיות סבירות יוצרות כבישים בהם הסיגוי לתאונות גדל, כאשר אנו נמצאים בתאונה חשוב לקבל את הטיפול הנדרש, לשתף פעולה באופן מלא עם המשטרה ומומלץ להתייץ במקביל עם עורך דין המתמחה בתאונות דרכים בכדי להבין את זכויותיכם,

תאונת "פגע וברח" – זו תאונה שבה לאחר הפגיעה נהג הרכב הפוגע לא עצר את רכבו, לא בדק מה עם הרכב שנפגע או עם האנשים שהיו בו או אם מדובר על הולך רגל אז לא בדק מה שלומו והאם הוא צריך טיפול או פינוי. על פי החוק כל נהג שמעורב בתאונת דרכים חייב לעצור ולתת את פרטיו ואם הוא המשיך הוא פגע וברח. במקרה כזה חייב הנפגע לפנות לעורך דין בכדי לברר לגבי זכאות לפיצויים.

הולך רגל – מי שהלך בדרכו בלי שהיה בתוך רכב והוא נפגע על ידי רכב נוסע. במקרה כזה יתבע הולך הרגל את חברת הביטוח של הרכב הפוגע ואם אין לו ביטוח הוא יתבע את קרן "קרנית" שמיועדת לנפגעי תאונות דרכים, וגם את זה הוא יכול לעשות באמצעות עורך דין שיגיש עבורו את התביעה.

רכב ללא ביטוח – כל רכב חייב שיהיה לו ביטוח חובה, וזו חובה של הבעלים ושל הנהג. אך יש מקרים בהם נוסע רכב ללא ביטוח והנוסעים ברכב לא יודעים על כך. גם במקרה כזה מגיע להם פיצוי על הנזקים וגם בשביל המקרה הזה קיימת קרן "קרנית" שתפצה את אותם נוסעים.

שימוש ללא רשות – רכב ששימש לפשיעה או שנעשה בו שימוש ללא רשות בעלי הרכב, אם הוא יהיה מעורב בתאונה הנוסע לא יהיה זכאי לקבל פיצויים.

פנייה לעורך דין תאונות דרכים במקרים הללו ובמקרים נוספים תקל על הגשת התביעה ועל קבלת פיצוי כספי כמה שיותר מוקדם. פנייה לעורך דין צריכה להיות לאחד מומחה בתחום ועם ניסיון רב.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה