שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

מהו מקור בעיית תאונות הדרכים?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

חוקרים רבים מנסים להבין כיום מהו המקור לתאונות הדרכים. מבדיקות שנערכו ומחקרים שבוצעו הגיעו למסקנה כי ניתן לחלק את הסיבה לתאונות דרכים למספר גורמים:

 

הגורם האנושי

 

הגורם האנושי הוא האדם שיושב בתוך הרכב. נהיגה היא מצב בו על האדם להיות מרוכז וצלול ככל האפשר, זאת בכדי למנוע טעויות שיכולות להסתיים באסון. טעויות של גורם אנושי יכולות לכלול מצבים של חוסר ריכוז רגעי, כמו גם של מצב כללי- לדוגמא אם הנהג החליט לצאת לדרך כשהוא שיכור או תחת השפעת סמים. רגע קטן של חוסר ריכוז- בדיקת השעה במכשיר הסלולרי, משחק עם כפתורי הרדיו במטרה למצוא תחנה עם קליטה, כל אלו יכולים להיות מסוכנים, מאחר ותאונת דרכים מתרחשת ברגע אחד קצר.

 

הגורם המכני

 

הגורם המכני מדבר על מצבם של כלי הרכב בו נמצאים הנוסעים. תקלה קטנה ברכב עשויה להפוך לתאונה מסוכנת ואפילו קטלנית. כך לדוגמא סיטואציה שבה המנוע מפסיק לפתע לעבוד בכביש מהיר, עשויה לגרום לתאונה רבת משתתפים. כדי למנוע תאונות דרכים שמתרחשות על ידי הגורם המכני, חשוב להגיע למוסך לבדיקת תקינות של הרכב מדי כמה חודשים. כמו כן, אם הרכב מראה סימני חולשה או משמיע קולות לא מוכרים, בדקו היטב מה הבעיה ואל תתעלמו ממנה.

 

גורם התשתיות

 

גורם זה מתייחס לכל המצבים בהם קורות תאונות דרכים בגלל תנאי הדרך והשטח. בקטוגריה זו אפשר להצביע על כמה מצבים שמהווים סיכון: כביש חלק כתוצאה מגשם או מכתם שמן, כביש שבו אין גדר הפרדה בין שני הנתיבים, רמזור מקולקל, אי הימצאות של תמרור עצור ועוד. על מנת לנסות למנוע תאונות דרכים שמתרחשות בגלל גורם התשתיות, מנסים לתחזק כבישים ולשפר את מצבם.

 

איך להיות זהירים?

 

ניתן להציע מספר הצעות שיכולות לגרום לנהיגה בטוחה יותר על הכביש. כמדובר בגורם האנושי, רצוי מאוד לא לעלות על הכביש אם אתם מרגישים שאתם לא מסוגלים. נהג עייף הוא נהג שמסוכן לעצמו לסביבתו. אל תתביישו להגיד שאינכם מסוגלים לנהוג כרגע-  מדובר בהתנהגות אחראית שמטרתה להציל חיים. כפי שנכתב בהסבר על תאונות דרכים המתרחשות בגלל הגורם המכני- רצוי לבדוק את הרכב במוסך מדי פעם ולהתייחס לסימנים שיכולים להעיד שמצבו לא תקין. בתחום גורם התשתיות כדאי לדעת מראש באיזה כביש אתם נוהגים, האם הוא בעייתי ואם כן מדוע. קחו בחשבון גם את תנאי מזג האוויר- נהיגה בגשם למשל היא מסוכנת יותר וצריך להתרכז ולהזהר בה יותר.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה