שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

מהי רמת האכיפה כנגד נהיגה בשכרות?


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

בשנים האחרונות המצב בכבישים רק הולך ומחמיר, מספר ההורים על הכבישים גדל בכל שנה ורשויות החוק עושים כל שביכולתם בכדי למנוע את המצב. בין הפעולות העיקריות אשר מבוצעות בכדי למנוע את תאונות הדרכים או לפחות לצמצם את התופעה מבוצעת אכיפה אינטנסיבית ביותר נגד הנוהגים בשכרות שכן על פי הסטטיסטיקות נהיגה בשכרות גורמת למקרים רבים של מוות בכבישים. בכדי להלחם בתופעה חוקקה הרשות המחוקקת חוקים המגבילים את הנוהגים בשכרות ומשטרת ישראל עושה הכול בכדי לתפוס את הנהגים הללו ולמגר את התופעה.

החוק נגד נהיגה בשכרות

כיום, החוק במדינת ישראל קובע כי כל שוטר יכול לעצור נהג אשר נראה לו חשוד ולדרוש ממנו לבצע בדיקת אלכוהול על מנת לבדוק האם ביצע נהיגה בשכרות או לא. במידה ובדיקת השכרות תעלה כי ממוצע האלכוהול בדמו של הנהג גבוה מן המותר על פי החוק, הנהג יואשם בעברה של נהיגה בשכרות, רישיונו יישלל ויילקח ממנו ל – 30 ימים לפחות, במקרים חמורים יותר בהם הייתה פגיעה תתכן שלילה לחודשיים ואפילו לשלושה חודשים במקום, לאחר מכן הוא יובא לבית המשפט שם יחליטו על עונשו. בנוסף, נהג אשר מסרב לבצע את הבדיקה בזמן שהשוטר דורש ממנו לבצע אותה יואשם כנהג שיכור גם אם לא היה כזה ויקבל את העונש המגיע לו על פי החוק.

בדיקת אלכוהול

את בדיקת האלכוהול אותה מבצע השוטר על נהג אשר נראה לו חשוב בעברה של נהיגה בשכרות הוא מבצע באמצעות מכשיר הינשוף. הינשוף הינו מכשיר אליו הנהג נושף וכך נבדקת רמת האלכוהול בנשימה והאם היא מצביעה על נהיגה תחת השפעה של אלכוהול מעבר למה שמותר בחוק. כמובן כי ה"חכמים" יודעים כיצד לנסות לעקוף את הבדיקה דרך נשיפה לצד וכד' אך לרוב הם נתפסים בעת הניסיון ונענשים מיד בעונשים חמורים.

העונש על נהיגה בשכרות

כאמור, בשל המצב המסוכן והבלתי נסבל אשר שורר על הכבישים, מדינת ישראל עושה הכול על מנת להלחם בתופעה של נהיגה בשכרות וקובעת עונשים חמורים ביותר לנהגים אשר בצעו עברה שכזו. מעבר לשלילת הרשיון של הנהג בו במקום, בית המשפט יכול להחליט על שלילת הרישיון של הנהג למשך שנתיים, אפילו אם זו העברה הראשונה שלו. אם זו העברה השנייה, העונש יהיה לא פחות מארבע שנים. העונשים החמורים הללו נועדו בכדי להרתיע את הנהגים השיכורים ולצמצם באופן משמעותי את תאונות הדרכים הרבות.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה