שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2540
מאמרים: 7581
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

מהירות מופרזת מובילה לעונשים חמורים


נהיגה בשכר
 
 

מהירות מופרזת היא אחת מעבירות התנועה הנפוצות ביותר. מדינות שונות ברחבי העולם מדווחות כי ירידה במהירויות הנסיעה של נהגים הובילה גם לירידה גם בכמות התאונות וההרוגים בהן ולכן גם משטרת ישראל שמה לה למטרה להחמיר עם עונשים לעברייני מהירות מופרזת וזאת על מנת ליצור הרתעה. 


מהי מהירות מופרזת?

אם אתם סבורים כי מהירות מופרזת היא מהירות חריגה, כמו זו העולה על 200 קמ"ש, בוודאי תופתעו לשמוע כי מדובר בכל מהירות העולה על זו הרשומה על תמרורים לאורך הכביש. בנוסף, משרד התעבורה פרסם תקנות באשר למהירות המותרת בכבישים המהירים, עירוניים ובינעירוניים וכל אחד חייב לציית לתקנות אלו. נכון להיום, האכיפה נעשית על ידי מכשיר למדידת מהירות, מצלמות המותקנות בכבישים וניידות אשר עומדות עם מכשירים מיוחדים בצידי הדרכים (מכשירי דבורה).

מה הם העונשים בגין נהיגה בשכרות?

העונשים אשר ניתנים בגין נהיגה בשכרות הם קנסות וזימון למשפט בבית הדין לתעבורה. מדינת ישראל מאמינה כי מהירות מופרזת מובילה לתאונות דרכים אשר יכולות לגבות חיים. לכן, היא שמה דגש על יצירת הרתעה ומחמירה בשנים האחרונות בעונשים. נכון להיום נהיגה של מעל ל- 31 קמ"ש בכביש עירוני תזמן לכם הזמנה לדין ומעל ל- 41 קמ"ש בכביש בינעירוני. במקרה בו קיבלתם הזמנה לבית הדין ולא קנס, תתכוננו לכך שקרוב לוודאי שאותו שוטר אשר עצר אתכם גם ישלול לכם את הרישיון לעד 30 יום.

הקנס או הזימון למשפט אינו מוצדק?

אם הואשמתם בנסיעה במהירות מופרזת ואתם סבורים כי חלה טעות, הכתובת הנכונה תהיה עורך דין תעבורה. חשוב להבין כי יש מספר רמות של דו"חות מהירות ואלו יכולים להינתן לכם על ידי שוטר אשר עצר אתכם בגין מהירות מופרזת או בדואר וזאת משום מכמונת מהירות / מצלמה שצילמה את רכבכם. אין זה משנה כיצד קיבלתם את הדו"ח אלא עצם העובדה כי יש לכם אפשרות להישפט במקום לשלם את הדו"ח. אחד הדברים החשובים ביותר היא לא לומר מילה ברגע שאתם נעצרים וזאת משום שכל דבר שתאמרו יוכל לשמש כנגדכם, כאן חשוב לקרוא לעורך דין אשר ימליץ לכם כיצד לפעול ואף ישמח לייצג אתכם בבית המשפט.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה