שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2542
מאמרים: 7590
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

מהן השלכות של נהיגה בשכרות


עו"ד חיים אליה

בברכה עו"ד חיים אליה

 
 

מהן ההשלכות על נהיגה בשכרות ?

 

מה גורמת נהיגה בשכרות מעבר להרשעה בדין ?

הרשעה בעבירה כזו גוררת אחריה גם עונשים כבדים על נהיגה בשכרות ורישום פלילי, קנס ותנאי לפעמים גם שהייה בכלא לתקופה לא קצרה כאשר הדבר מלווה בעבירות פליליות בעיקר. תאונות בשל נהיגה בשכרות לעתים קרובות עלולות להסתיים במוות או פגיעה חמורה לנהג, לנוסעים, או לנהגים אחרים, לחילופין לסובבים את ציבור הנהגים והנמצאים בדרך חשוב להדגיש כי ישנה חשיבות עצומה כיצד לצאת מתאונה ללא שלילית רשיון .

 

חוקי המדינה הרבים אינם מאפשרים תשלום קנס במקרים בהם נהג היה מעורב בנהיגה בשכרות כדוגמת ברירת קנס כמו דו"ח מהירות או רמזור אדום - שאגב לפי התיקון החדש גם לכך ישנו קושי לא מבוטל שלא להעמיד לדין וליתן ברירת קנס. ולמה?  מאחר ואלכוהול ונהיגה עפ"י הסטטיסטיקה נמצאו הרבה נהגים אשר ביצעו תאונות דרכים בהקשר זה ולכן בקשו להטיל עונשים לא מבוטלים בשל חינוך ציבור הנהגים ומשתמשי הדרך. ראה סיקור מקיף של החוקנהיגה בשכרות ליותר נושאים ומשאבים, כולל ספרייה של עורכי דין הם המלצות ואינדיקציות לריבוי תאונות דרכים במיוחד בגילאים צעירים נהגים צעירים. משכך בתאונה אין צורך לעורר חשד סביר לחקירה אלא החוק מאפשר לשוטר לבקש בדיקת דם, המאפשר לשוטר לעצור לרגע את הנהגים המעורבים במטרה לחקור עוד יותר.

 

כיצד מבצעים בדיקת של נהיגה בשכרות ?

 

בשלב זה, הקצין עשוי לשאול יותר מאחד הנהגים המעורבים אם נמצאים במצב שכרות, לראות אם ישנם פחיות בירה או ראיות אחרות גלויות לעין היכולות ללמדנו סיפור אחר מעבר להכחשת הנהגים שלא שתו, או להסתכל על עייני הנהגים בלחפש סימנים מחשידים. כגון, התרחבות האישון ועוד היכולות אף ללמד על שכרות או סמים.

 

במקרה ובחקירה קצין יעלה על החשד ולו הקל שבקלים להסיק כי הנהג נהג תחת השפעת אלכוהול או סמים, לעיתים         קרובות על בסיס תוצאות של מבחן מאפיינים "בדיקת מאפיינים" , אז הקצין יורה על מעצרו - מעצר על נהיגה בשכרות.

 

 

במספר מדינות מאפשרות בדיקת מאפיינים חובה או שיקול דעת של נהגים המעורבים בתאונות הגורמות לפציעה חמורה או למוות. בהתאם למדינה, קצינים עשויים לדרוש מבחןמאפייניים  של נהגים, נוסעים, ו / או הולכי רגל כאשר יש הרוג בתאונות רכב. 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה