שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2569
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

מכשיר הינשוף – מבסס כתב אישום בגין נהיגה בשכרות


שירה אלה

שירה אלה

משפטנית, כותבת מקצועית של תכנים משפטיים

 
 

בתי המשפט לתעבורה, דנים בתיקים רבים של נהיגה בשכרות. מרביתם, מוגשים על בסיס בדיקת שכרות במכשיר הינשוף. בבדיקה זו, מתבקש הנהג לנשוף לתוך המכשיר ואם נמצאה כמות אלכוהול של מעל 240 מיקרוגרם לליטר אוויר נשוף, הרי שמדובר בנהיגה בשכרות. ישנה ביקורת קשה על השימוש במכשיר הינשוף, בשל כך כי הוא אינו תמיד אמין בתוצאותיו. בתי המשפט מכירים בכך ולכן, מזכים לא פעם, נהגים בגין נהיגה בשכרות, אשר הראו יש ספק באמינות תוצאות בדיקת השכרות שנעשתה להם.

על מכשיר הינשוף

סמכות המשטרה לדרוש מנהגים, לעבור בדיקת ינשוף, היא סמכות רחבה מאוד. אין צורך בחשד ספציפי כלפי הנהג כי הוא נוהג בשכרות, על מנת לדרוש ממנו לבצע את הבדיקה. לעומת זאת, הסמכות לבקש דגימת דם, קיימת רק אם יש חשד כלפי אותו נהג, על נהיגה בשכרות או כאשר התרחשה תאונת דרכים, בה היה מעורב הנהג.

מכשיר הינשוף הוא קל לתפעול ולכן, מרבה המשטרה להשתמש בו. אולם, לעיתים לא מקפידים השוטרים על שימוש נכון במכשיר, דבר אשר משבש את תוצאות הבדיקה. כך יוצא כי ישנם נהגים אשר מוגש נגדם שלא בצדק, כתב אישום בגין נהיגה בשכרות. שימוש מדויק במכשיר, על פי הנהלים, הוא קריטי לאמינות התוצאה ולכן, אם הוגש נגדכם כתב אישום בעקבות בדיקת נשיפה, תוכלו לנסות לערער על אמינות התוצאה ולצאת זכאים מן העבירה.

כיצד יש לבצע בדיקת ינשוף?

שוטר אשר עוצר נהג ומבקש ממנו לעבור בדיקת ינשוף, חייב להקפיד על הנהלים, על מנת שהתוצאה תהיה אמינה:

1. השוטר מיומן בביצוע בדיקה: הנוהל הראשון והחשוב ביותר הוא כי השוטר המבצע את הבדיקה, מכיר את המכשיר ויודע כיצד להשתמש בו. לא פעם, עולה שוטר על דוכן העדים במשפט של נהיגה בשכרות ומגלה למעשה כי הוא לא קיבל הדרכה על השימוש במכשיר ואינו יודע כיצד לתפעל אותו על פי הנהלים.

2. מועד הבדיקה: יש לערוך את הבדיקה עד 15 דקות מן הרגע שעצר השוטר את הנהג. עורכי דין לתעבורה, המייצגים נאשמים בגין נהיגה בשכרות, מוכיחים בתיקים רבים, כי השוטר לא ביצע את הבדיקה תוך 15 דקות וכך, מעלים ספק באמינות הבדיקה, דבר אשר מוביל לזיכוי הלקוחות.

3. כיול המכשיר: יש לכייל את המכשיר לעיתים קרובות. אי כיול המכשיר, פוגם באמינות התוצאה.

כתב אישום בגין נהיגה בשכרות – ייעוץ משפטי

בישראל, מוגשים כתבי אישום רבים בגין נהיגה בשכרות, מרביתם על בסיס בדיקת הינשוף. אם הוגש נגדכם כתב אישום, עליכם לפנות מיד לעורך דין לדיני תעבורה, אשר ייצג אתכם בהליך. עורך הדין יבחן את כל חומר הראיות של התביעה, לרבות אופן ביצוע הבדיקה וינקוט באמצעים שלרשותו על מנת לקבל את התוצאה המשפטית הטובה ביותר.

שימו לב – במקרים בהם יש ספק גדול באמינות בדיקת הינשוף, מצליחים עורכי דין לתעבורה, לשכנע את התובע כי אין סיכוי להרשעה וכך, הוא מושך את כתב האישום. במקרים רבים אחרים, בית המשפט מזכה את הנאשם, משמציג עורך הדין את ראיות ההגנה. על כן, אם הוגש נגדך כתב אישום, פנה לייעוץ משפטי של מומחה לתעבורה.

מכשיר הינשוף מבסס את מרבית כתבי האישום המוגשים בגין נהיגה בשכרות. לא פעם, השוטרים אינם מקפידים על נהלי השימוש במכשיר ועל כן, עולה ספק באמינות התוצאה.  במצב זה, יציג עורך הדין לתעבורה, המייצג את הנהג, את הראיות המטילות ספק במהימנות בדיקת השכרות ומביא לזיכוי.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה