שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

עשה ואל תעשה לאחר תאונת דרכים.


גפילטע פיש

מומחית קידום אתרים אורגני. אוהבת לאכול, אבל צריכה דיאטה תמיד. 

מחפשת  כיסוי לאייפון כפייתית ולומדת ייעוץ תקשורת מחשבים להנאתי. 

 
 

 

 

לצערנו הרב, כמעט כל אחד מאיתנו, נהג או נוסע, ואפילו הולך רגל, עשוי להיות מעורב בתאונת דרכים לפחות פעם אחת במהלך חיינו. הבלבול והמתחים לגבי התהליך הממושך שלאחר הפגיעה, מהווה מטרד, עד כי הרבה מן הנפגעים או המעורבים בתאונת דרכים מתייאשים מן הביורוקרטיה המסורבלת ולא מקבלים את הזכויות אשר מגיעות להם. במאמר זה נביא מספר כללים שהם בבחינת עשה ואל תעשה לאחר שנפגעת בתאונת דרכים לצורך קבלת פיצויים באופן הראוי ביותר, ובזמן הקצר עד כמה שניתן.

ככלל, מומלץ לפנות אל עורך דין תעבורה בסמוך או מיד לאחר תאונת דרכים, אשר יוכל לייעץ ולכוון אתכם באופן מקצועי, וייתן את חוות דעתו לגבי הסיכוי לתבוע פיצויים על פי חוק נפגעי תאונת דרכים במקרה זה, ולהעריך את חומרת התיק, אם בכלל יש טעם להביאו אל הדין, או להסתפק בפשרה בזמן קצר, וזאת על פי ניסיונו האישי.

חשוב מאוד לדווח על כל הפגיעות והמכאובים בו בזמן האשפוז או ההגעה לקבלת טיפול רפואי ראשוני, ולהגיע הישר לאחר הפגיעה ולא להמתין. זאת מכוון שתלונות שלא נרשמו בדוח הראשוני או בסמוך לתאונה יכולים לשבש את מהלך התביעה ויהיה קשה להוכיח קשר בין הפגיעה לתלונה מאוחר יותר. חוק הפיצויים לנפגעי תאונת דרכים קובע כי גם אם הנפגע נמצא אשם בתאונה, אין מניעה לקבל פיצויים בגין פגיעה זו, ולכן אין סיבה להתמהמה וכדאי לגשת בכל מקרה לקבל טיפול. מכל מקום, יש להתעקש ולוודא כי כל תלונותיו של הנפגע רשומות בתיקו הרפואי. את כל הקבלות בגין הטיפול הרפואי, ובכלל זה אם הנפגע פונה באמצעות אמבולנס, יש לשמור ולהגיש לחברת הביטוח באופן מסודר. בדומה, יש לשמור קבלות בגין הוצאות נסיעה, או טיפול אם היה צורך, וכן, היעדרות ממקום העבודה, כתוצאה מכך. במידה והנפגע מקבל עזרה סיעודית הרי  שיהא זכאי להחזרים גם עבור כך.


מאמר זה אינו מהווה תחליף להתייעצות מקצועית עם עורך דין תעבורה.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

אורח אומר :
קרה לי בדיוק   28/06/2012


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה