שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> חוק ומשפט -> דיני תעבורה
הוסף עכשיו מאמר למדור :
דיני תעבורה
 

פיצויים לנפגעי תאונת דרכים


mili

לומד להיות עורך דין תעבורה

בינתיים עובד כמוכר ציוד הקפי ו מדפסות

כותב מאמרים כדי שתהיה ירושה לנכדי ולילדיי

 
 

 

לצערנו הרב תאונות דרכים עשויות להתרחש בכל עת ולכל אחד ואחת מאיתנו. מעבר להתמודדות הפיזית עם המצב הרפואי החדש, במידה ונגרם נזק לגוף, וכן, להתמודדות הכלכלית במידה ונמצא נזק לרכוש, ישנו צורך גלוי בהערכת המצב לטובת קבלת פיצויים בגין נזיקין כאמור.

במאמר זה אבקש לסקור בקצרה ולפתח קמעה את הדיון בנושא אופן קביעת קבלת פיצויים בבית המשפט, לדורשי פיצויים, שהם נפגעי תאונת דרכים . נדגיש כי, כל מקרה נבדק לגופו וייתכנו פסיקות שונות בהתאם לכך והערכות לתקציבי הפיצויים באופן אחר.

על פי החוק, מחויב כל רכב מנועי להיות מבוטח בפוליסת ביטוח חובה, ביטוח זה מאפשר לכל נפגע בתאונת דרכים לדרוש פיצויים בגין נזקי הגוף שנגרמו לו. את תביעת הפיצויים הזו יש להגיש נגד חברת הביטוח של הרכב המעורב בתאונה (שהוא הנוסע בו), זאת ללא הקשר לאשמת מי מהרכבים המעורבים בתאונה, אם כי אשמה כן רלוונטית לטובת תביעת נזיקין לרכוש, ולא לנזקי גוף.

במידה ואין אפשרות לתבוע את חברת הביטוח חובה של הרכב, מסיבה כזו או אחרת, רשאי הנפגע לתבוע את תאגיד "קרנית", שהוקם במיוחד למקרים מעין אלו.

ככלל, בית המשפט קובע את סכום הפיצויים בגין נזקי הגוף לנפגעי תאונת דרכים בהלימה למידת הפגיעה ולעוצמת הנזק הגופני. מרבית הפיצויים מתחלקים לפי חמישה סוגי קטגוריות כדלקמן:

הפסדי שכר- במידה ויוכח כי נפגע תאונת דרכים לא יכול לעבוד במשך תקופת זמן מסוימת, יהיה זכאי לקבלת פיצויים בגובה שכרו בגין התקופה בה הפסיד ימי עבודה, ועשוי להפסיד בהמשך, בשל נכות שנקבעה לו, ובעקבות התאונה.

נזק לא ממוני- מכוון שמדובר בכאב, שהינו סובייקטיבי לכל אדם באשר הוא, לא ניתן לאמוד סבל וכאב בפיצוי כספי באופן מדויק, ומכאן קרויה קטגוריה זו "נזק לא ממוני". לכן, בצורה "יבשה" במקרה שנקבעה נכות מקסימלית, כלומר 100%, הפיצוי בסך 160000 ש"ח, ובהתאם לאחוזי הנכות, כך גם גודל הפיצויים.

הוצאות רפואיות-ביגן טיפולים רפואיים להם נזקק.

הוצאות נסיעה- בגין נסיעות לצורכי טיפול כתוצאה מהפגיעה.

הוצאות סיוע צד ג'- במידה ונקבע כי הפגיעה האמורה מצריכה סיוע מגורם חיצוני/ צד ג'.

יצוין כי בכל פגיעה בתאונת דרכים מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה ואין מאמר זה מהווה חלופה לייעוץ משפטי מעין זה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 3 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה